Zalety kul gejszy

Mięśnie dna miednicy powinny być idealnie wyćwiczone, zaniedbanie ich prowadzi do utraty elastyczności oraz problemów w nietrzymaniem moczu, może on dotykać kobiety już od 40. roku życia. W asortymentach wielu sklepów znajdują się specjalne gadżety, które skutecznie pomagają w utrzymaniu doskonałej kondycji ruchowej, przykładem są kule gejszy – korzystanie z nich ma pozytywny wpływ na całe ciało.

Zalety kul gejszy

Sposób działania kul gejszy

Działanie kul gejszy wiąże się z drganiami umieszczonych w nich ciężarków, mięśnie są wówczas na zmianę zaciskane i rozluźniane, dzięki czemu idealnie stymulowane do wzmożonej pracy. Głównym celem tego rodzaju ćwiczeń jest zapobieganie wypadnięciu kul z pochwy, dlatego gdy są mniejsze – zadanie jest znacznie utrudnione, zazwyczaj podejmują się tego kobiety mające wprawę. Znaczenie ma również waga kul gejszy, cięższe trudniej utrzymać w miejscu, w związku z czym tutaj również niezbędne jest podejmowanie wcześniejszych prób, by poznać swoje predyspozycje. Sama aplikacja nie jest skomplikowana, zwłaszcza dla Pań, które podczas miesiączki używają tamponów, przybrana postawa jest oczywiście kwestią indywidualną. Najważniejsze jest oczywiście rozluźnienie mięśni pochwy, tylko wówczas kule gejszy zostaną prawidłowo umieszczone i nie będą powodowały dyskomfortu podczas ich noszenia. Kule są umieszczone prawidłowo, jeśli ich dolna krawędź znajduje się w odległości minimalnie 2 cm od wejścia do pochwy, nad mięśniami Kegla. Do wyjmowania kul służy sznurek – tak jak w przypadku tamponu – wystarczy ponownie rozluźnić mięśnie i delikatnie pociągnąć.

Ćwiczenia z kulami gejszy

Kule gejszy sprawdzą się podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak sprawowanie opieki nad dzieckiem, sprzątanie, gotowanie, czy spacerowanie w pobliżu domu. Nie ma wówczas presji upływającego czasu, ponadto nie ma potrzeby poświęcania cennego czasu na wykonywanie innych ćwiczeń, początkowo wystarczający jest czas do maksymalnie 20 minut. Oczywiście wraz z nabieraniem wprawy można wydłużyć czas, jednak nie powinien on przekraczać jednorazowo 3 godzin, po tym czasie zalecana jest przerwa w celu unikania nadmiernego obciążania dna miednicy. Profesjonalne kule gejszy można zakupić online, jednak należy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane – te dostępne w sklepie plumbum.com.pl wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Dzięki zastosowaniu do ich wykonania bezpiecznego silikonu, można je z łatwością czyścić, wystarczy ciepła woda i mydełko antybakteryjne. kule gejszy należy przechowywać w woreczku lub pudełku, istotne by było to miejsce sterylne i pozbawione kurzu oraz dostępu do promieni słonecznych. Jeżeli chodzi o skuteczność ćwiczeń i tego, jak szybko pojawiają się pierwsze efekty, należy w tej kwestii uzbroić się w cierpliwość, gdyż optymalny czas wynosi mniej więcej 2 tygodnie. Stopniowe zwiększanie długości ćwiczeń oraz masy kul może nieco przyspieszyć osiąganie efektów, jednak wszystkie cele muszą być realizowane w tempie, na jakie pozwala kondycja.