Postaw na zdrowie i wygodę! Materace termoelastyczne i ich charakterystyka

Materace termoelastyczne to prawdziwy hit ostatnich lat, który gwarantuje wszystko, co najważniejsze w nocnym wypoczynku – zdrowy i komfortowy sen. Sekretem ich unikalnych właściwości jest materiał wykonania, czyli specjalna pianka, która posiada zdolność do zapamiętywania kształtu naszego ciała. Jakie właściwości posiadają materace termoelastyczne i dlaczego warto zdecydować się na ich zakup?

Czym są materace termoelastyczne?

W łóżku codziennie spędzamy około 8 godzin. W tym czasie nasze ciało powinno odpocząć, zregenerować się oraz zebrać siły na kolejny długi dzień. Bardzo ważnym elementem zdrowego wypoczynku jest podłoże, na którym śpimy. Odpowiednio dobrany materac oferuje nie tylko wygodę podczas snu, ale także zdrowe podparcie dla naszego kręgosłupa, który codziennie narażony jest na ogromne obciążenia. Doskonałym wyborem dla osób, które pragną w najlepszy możliwy sposób zadbać o swój nocny wypoczynek są nowoczesne materace termoelastyczne.

Materace termoelastyczne wykonane są ze specjalnych pian termoelastycznych, które opracowane zostały już w latach 70-tych XX w. Zaprojektowane zostały przez NASA z myślą o astronautach. Piany termoelastyczne produkowane są z poliuretanu wzbogaconego o dodatkowe składniki podnoszące sprężystość gotowego produktu. W kolejnych latach trafiły do szpitali, gdzie były użytkowane na oddziałach, na których leżą osoby obłożnie chore. Wszystko to dzięki ich doskonałym właściwościom dopasowywania się do sylwetki użytkownika.

Postaw na zdrowie i wygodę! Materace termoelastyczne i ich charakterystyka

Materace termoelastyczne i ich unikalne właściwości

Materace termoelastyczne to specjalny rodzaj materacy piankowych przygotowany z wysokiej jakości pian o specjalistycznych właściwościach użytkowych. Pianka visco memory często wykorzystywana do produkcji dobrej jakości akcesoriów posiada zdolność do „zapamiętywania” kształtu ciała osoby na niej leżącej, dzięki czemu jest w stanie zapewnić swojemu użytkownikowi najwyższy komfort podczas wypoczynku. W jaki sposób jest to możliwe?

Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała człowieka. Kiedy użytkownik kładzie się na materacu termoelastycznym jego powierzchnia dopasowuje się idealnie do sylwetki oferując wiele stabilnych punktów podparcia. Na powierzchni materaca tworzy się odcisk ciała użytkownika, a podłoże szczelnie otula sylwetkę oferując przyjemne uczucie podczas snu oraz oparcie dla kręgosłupa. Materace termoelastyczne są także lekkie i łatwe w przenoszeniu, odciążają kręgosłup oraz posiadają zdolność do odprowadzania wilgoci oraz pary wodnej. Oprócz tego, nie sprzyjają rozwojowi pleśni oraz roztoczy, co zapewnia ich użytkownikom wysoką higienę snu.

Ze względu na takie właściwości, materace termoelastyczne są doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergie, bóle kręgosłupa oraz dolegliwości reumatyczne. Akcesoria wykonane z piany visco memory sprawdzą się także w przypadku ludzi cierpiących na choroby układu krążenia, gdyż ciało nie jest uciskane w żadnym miejscu, co zapewnia prawidłowy przepływ krwi oraz pozytywnie wpływa na ukrwienie ciała. Więcej informacji na temat materacy termoelastycznych i ich działania znaleźć można na stronie: https://www.wysypiamsie.pl/jak-dziala-pianka-termoelastyczna-materacach/.