Jak dobrać krawat do garnituru?

Perfekcyjne trio w męskim wydaniu to elegancki garnitur, szykowna koszula i… odpowiednio dobrany krawat. Tymczasem, jak się okazuje, niewielu panów wie, jak idealnie połączyć te trzy elementy garderoby, aby całość wyglądała spójnie i gustownie, a jednocześnie wspaniale podkreślała wyszukany gust i osobowość mężczyzny. Jaki krawat wybrać do granatowego garnituru? Jaką koszulę dopasować do jasnoszarego garnituru? I w końcu… jakie błędy modowe, panowie popełniają najczęściej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule. Przyjemnej lektury!

Granatowy garnitur – na każdą okazję

Granatowy garnitur to doskonały i zawsze bezpieczny wybór dla każdego mężczyzny. Co więcej, pasuje niemal do każdego koloru oraz wzoru koszuli czy krawata. Elegancki i świetnie skrojony, wspaniale podkreśli sylwetkę, doda powagi i szykownego wyglądu. Wielu panów zastanawia się, jakie dodatki do granatowego garnituru będą najodpowiedniejsze, aby całość wyglądała spójnie i stylowo. Tymczasem wystarczy jedynie przestrzegać kilku kluczowych zasad, aby zaskoczyć wszystkich perfekcyjnym i dopracowanym w każdym calu strojem np. podczas spotkania biznesowego, wystawnego przyjęcia czy uroczystej, rodzinnej kolacji.

Jak dobrać krawat do garnituru?

Jakie dodatki do granatowego garnituru wybrać?

Granatowy garnitur znakomicie prezentuje się w połączeniu z klasyczną białą koszulą oraz krawatem w kratę księcia Walii. Innym, sprawdzonym i równie doskonałym połączeniem jest błękitna koszula i ciemnopomarańczowy krawat w drobne kropki bądź jedwabna jasnoróżowa koszula i ciemnogranatowy krawat z motywem paisley, najlepiej o uniwersalnej szerokości, dzięki czemu będzie doskonale pasował do wielu kształtów twarzy i rodzajów kołnierzyków.

Jakie krawaty i koszule najlepiej wybierać do szarego garnituru?

Panowie, którzy mają w swoich garderobach przynajmniej jeden szary garnitur, powinni pamiętać o tym, że zdecydowanie najlepiej prezentuje się w zestawieniu z białą, błękitną lub jasnoróżową koszulą oraz wyrazistymi krawatami, korespondującymi kolorystycznie z odcieniem marynarki lub wzorem na koszuli (np. prążkami lub kratą).