Catering dietetyczny stał się bardzo modnym zjawiskiem w ostatnim czasie. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Głównym motywem tego wyboru jest chęć pozbycia się dodatkowej masy ciała, zapoczątkowanie zdrowego stylu życia czy brak czasu na samodzielne gotowanie. Tak naprawdę bardzo mała część tych osób wie jak ta dieta wpływa na zdrowie i na procesy poznawcze.
Dieta pudełkowa, a zdrowie człowieka
Głównym powodem, dla którego ta dieta stała się popularna jest moda na szczupły i zdrowy wgląd, w tym i naszej cery. Pomaga ona także w zachowaniu prawidłowej masy ciała, odpowiedniej wydolności fizycznej oraz odporności. Należy pamiętać, że prawidłowa dieta powinna iść w parze z aktywnością fizyczną. Dzięki niej upragnione efekty można szybciej zaobserwować. Niewątpliwą zaletą tego sposobu odżywiania się jest jej dobry wpływ na funkcjonowanie mózgu. Lepiej on pracuje gdy dostarczane są mu wartościowe składniki, występujące w spożywanych posiłkach.
Catering dietetyczny wychodzi naprzeciw fast food’om
Koncepcja cateringu dietetycznego staje naprzeciw modnym sieciom fast food’owym. Jest ona przeciwna wykorzystywaniu produktów przetworzonych, z dużą zawartością cukrów, w tym i również białemu pieczywu. Udowodniono, że trwałe spożywanie tych produktów źle wpływa na koncentrację i logiczne myślenie. Catering dietetyczny wpływa pozytywnie na pracę mózgu, ponieważ odchodzi od stosowania węglowodanów w nadmiernej ilości w serwowanych posiłkach. Twórcy cateringu mają świadomość, iż cukier bardzo negatywnie oddziałuje na sylwetkę, stan uzębienia oraz pracę mózgu. Odejście od spożywania białego pieczywa argumentują zbyt dużym indeksem gliekemicznym. W doborze posiłków kierują się wykorzystaniem zdrowych produktów. Dzięki nim energia pozostaje w organizmie znacznie dłużej, niż po spożyciu cukrów prostych. Innym pozytywnym aspektem jest to, że spożywanie pełnowartościowych posiłków korzystnie działa na ciało ludzkie, pomaga mu wrócić do zdrowej sylwetki, bądź ją utrzymać. Najczęściej stosowanymi produktami są ryby, rośliny strączkowe, kasze, orzechy itp.