Dla zdrowia, urody, domu. Sposoby wykorzystania soli Epsom

MgSO4 – ten wzór raczej nie mówi zbyt dużo osobom, które z chemią mają niewiele wspólnego, ale gdy takie nazwy jak sól gorzka czy Epsom padają to sprawa się wyjaśnia. To substancja niezwykła, która ma bardzo wysoką czystość, niezwykle właściwości dla zdrowia i urody. Cenne będzie także to jak w praktyce można ją wykorzystywać.

Sól Epsom swoją nazwę zawdzięcza miastu w Wielkiej Brytanii, które położone jest w regionie South East England w hrabstwie Surrey. To właśnie tutaj w dawnych czasach sól była odparowana z wody mineralnej pochodzącej z naturalnie występujących źródeł w miejscowości. Jej właściwości sprawiły, że sól w krótkim czasie zyskała popularność na całym świecie. Warto już poznać ją nieco bliżej.

Sól Epsom dla zdrowia

Przyjmowana doustnie będzie miała działanie jak środek przeczyszczający. Niestety nie jest zbyt smaczna, ma bardzo gorzki smak. Wiele kobiet włącza sól do wiosennych kuracji detoksykujących, które będą skutecznie oczyszczać jelita. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę soli w szklance wody i wypić. Aby zmienić smak można zamiast wody mineralnej wybierać kokosową. Można dodać do niej łyżeczkę bardzo zdrowego miodu manuka.

Dla zdrowia, urody, domu. Sposoby wykorzystania soli Epsom

Ten związek to bogactwo siarki oraz magnezu, pierwiastków, które będą niezbędne organizmowi do funkcjonowania. Dzięki temu będzie można łagodzić bóle mięśni oraz stawów. Pozwoli to pokonać zmęczenie i dodawać będzie energii. W tym przypadku do wanny z ciepłą wodą dodajemy dwie szklanki soli i rozkoszujemy się chwilą relaksu. Gdy dozna się urazu albo silnego stłuczenia przygotować można ciepły okład z dodatkiem soli Epsom. Zamoczyć można gazę w roztworze przygotowanym z soli i wody w proporcjach 2:1. Przykładamy to do bolącego miejsca. Kompres taki pozwoli pokonać nie tylko ból, ale również opuchliznę.

Sól Epsom przyda się także osobom, które mają problemy z grzybicą stóp, gdyż ma właściwości antybakteryjne oraz antyseptyczne. Wystarczy, że będzie się regularnie moczyć nogi w solance aż do ich wyleczenia.

Sól Epsom dla urody

Sól Epsom ma nieoceniony wpływ na urodę. Z jej dodatkiem można będzie przygotować kąpiel relaksującą i domowy krem czy peeling do stóp. Zastosowanie soli wpływa na poprawę kondycji włosów, skory czy paznokci. Wzmacnia, poprawia wygląd, pomaga pokonać oznaki zmęczenia oraz wszelkie niedoskonałości na skórze. To wszystko wynika ze związków siarki i magnezu. W zaciszu domowego ogniska przygotować można między innymi wspaniały olejek do ciala oraz do włosów, który będzie można stosować w celu pielęgnacji ciala. Wystarczy wymieszać 4 lyżki soli i 2 łyżki ciepłej wody z olejkiem albo z oliwą z oliwek.

Z użyciem soli Epsom będzie można przygotowywać również naturalny peeling. 2 lyżki soli mieszać można z miodem wielokwiatowym albo olejkiem kokosowym w czasie kąpieli szorstką gąbką wykonać trzeba energiczny masaż. Taki zabieg będzie pobudzał krążenie i pokona martwy naskórek, dzięki temu skóra będzie gładka, sprężysta i uzyska jednolity kolor. Warto więc dla lepszej pielęgnacji sięgnąć po sól Epsom i sprawdzić jak wielkie ma możliwości.