Depilacja laserowa - wskazania, sugestie, zalety

Zabieg depilacji polega na usunięciu owłosienia z różnych partii ciała. Jest to zabieg kosmetyczny, któremu poddają się obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Włoski mogą być usuwane z różnych miejsc - w zależności od potrzeb konkretnej osoby. Istnieją także rozmaite metody depilacji, przy czym depilacja laserowa jest niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych. Niepotrzebne włoski usuwa się przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. To nowoczesna, bardzo popularna metoda. Co warto o niej wiedzieć?

Na czym polega depilacja laserowa? 

Depilacja laserowa jest zabiegiem, w trakcie którego niepożądane owłosienie z różnych, wskazanych partii ciała usuwane jest przy pomocy światła lasera. Wiązka światła o odpowiednim natężeniu przenika do głębszych warstw skóry, niszcząc cebulkę włosa. To rodzaj fotodepilacji, który uznawany jest za bardzo skuteczny.

Cebulki niszczone są z korzeniami, a zatem włoski nie tylko są usuwane, ale nie odrastają. Nie istnieje jedna odpowiednia moc dla wykonania tego zabiegu - wszystko uzależnione jest od czynników indywidualnych. W zależności od rodzaju skóry, włosów i innych, indywidualnych czynników, dobierana jest zarówno moc wiązki światła lasera, jak i liczba zabiegów, którym będzie się trzeba poddać, by całkowicie pozbyć się problemu. 

Depilacja laserowa - przed i po zabiegu

Laser działa jedynie miejscowo. Nie uszkadza skóry wokół mieszków włosowych, dlatego nie trzeba się obawiać, że będzie szkodliwy dla człowieka. Istnieją jednak zarówno wskazania, jak i przeciwwskazania do poddania się temu zabiegowi. Trzeba też pamiętać o przeróżnych zaleceniach, do których będzie się trzeba stosować zarówno przed zgłoszeniem na zabieg, jak i po jego wykonaniu. Na depilację laserową nie mogą się na przykład zgłaszać osoby po opalaniu, które przyjmują leki światłouczulające, albo które smarują się przeróżnymi bronzerami, bądź też przyjmują betakaroten doustnie. Najlepiej zatem decydować się na zabieg w miesiącach jesiennych czy zimowych - kiedy raczej nikt o opaleniźnie nie myśli. Depilacja laserowa nie jest też odpowiednia dla kobiet w ciąży i osób chorujących na nowotwór. Przez jakiś czas po zabiegu należy z kolei unikać gorących kąpieli, sauny, basenu, samoopalaczy oraz opalania.

Depilacja laserowa - wskazania, sugestie, zalety

Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem pełnym zalet. Dzięki niej można skutecznie usunąć owłosienie z różnych miejsc na ciele. Możemy cieszyć się gładką skórą przez wiele lat! Przeznaczona jest przede wszystkim dla tych osób, które posiadają silne, ciemne owłosienie, cierpią z powodu wrastających włosków, czy też ciągłych podrażnień po zwykłej depilacji. Jest to metoda, która zdobyła serca wielu osób - stąd wiadomo, iż jest skuteczna. Nie trzeba się obawiać bólu, a ceny również są rozsądne. Jest to zabieg dzięki któremu nie trzeba stale myśleć o konieczności usunięcia owłosienia spod pach, męczyć się z ciągle odrastającymi włoskami na nogach, albo z ciemnym owłosieniem nad wargami u kobiet czy na rękach. Lasera można użyć na dowolną partię ciała. 

Materiał powstał dzięki firmie Revision.com.pl w której ofercie znajduje się m.in. depilacja laserowa.