Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to dziś jedna z najskuteczniejszych oraz najchętniej wybieranych metod trwałego pozbywania się zbędnego owłosienia. Jej popularność wynika wprost z gwarantowanych rezultatów – prawidłowo wykonana depilacja laserowa daje bowiem trwałe efekty, które utrzymują się przez długi czas. Warunkiem jej najwyższej skuteczności jest wykonanie określonej liczby serii zabiegów, co gwarantuje trwałość efektów.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg i jak się go przeprowadza?

Depilacja laserowa to nowoczesna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która spośród innych wyróżnia się bezpieczeństwem oraz wysoką trwałością. Aby zapewnić sobie najlepsze rezultaty konieczne jest jednak wykonanie określonej ilości serii zabiegów, które w zależności od osoby zwykle wynoszą od 3 do 4 serii. Ich przeprowadzenie w odpowiednim odstępie czasowym i za pomocą nowoczesnych urządzeń gwarantuje trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z dowolnych partii ciała.

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się za pomocą lasera. Nowoczesne urządzenia tego typu emitując wiązkę promieniowania trwale i bezpiecznie niszczą cebulki włosowe sprawiając, że włoski przestają odrastać. Depilacja laserowa jest przy tym bezbolesna – zabieg nie powoduje bowiem uszkodzenia skóry ani dyskomfortu pacjenta. Jej zaletą jest także możliwość przeprowadzenia na dowolne partie ciała, w tym na nogi, plecy, twarz oraz okolice intymne.

Dlaczego jeden zabieg depilacji laserowej nie wystarczy by trwale pozbyć się owłosienia?

Aby depilacja laserowa odniosła pożądane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie kilku serii zabiegów powtarzanych w określonych odstępach czasowych.
~Revision.com.pl

Wynika to z różnej fazy wzrostu poszczególnych włosków. Część z nich znajdujących się aktualnie w fazie wzrostu bardzo dobrze reaguje bowiem na światło lasera i zostaje trwale usuniętych podczas zabiegu. Pozostałe włoski, które znajdują się w tzw. fazie uśpienia nie zostaną jednak wyeliminowane. Z tego powodu konieczne jest powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach, kiedy uśpione dotychczas włoski zaczną rosnąć.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Podczas pierwszego zabiegu depilacji laserowej zazwyczaj usuwanych jest ok. 40-60% włosków, z kolei po trzech zabiegach odsetek ten wzrasta już do ponad 90%. Z tego powodu, osoby marzące o trwałym usunięciu całego zbędnego owłosienia z określonych partii ciała powinny zdecydować się na powtórzenie zabiegu około 4 razy. Pozwala to usunąć ze skóry wszystkie włoski oraz daje trwałe, praktycznie niezmienne w czasie efekty depilacji. Poszczególne zabiegi powtarzane są w odstępach 4-8 tygodniowych, a ich częstotliwość zależy od partii ciała, którą poddajemy depilacji oraz indywidualnych cech każdego pacjenta.

Decydując się na depilację laserową warto także mieć świadomość, że skrócenie przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami lub też jej wydłużenie może spowodować słabsze efekty oraz konieczność przeprowadzenia dodatkowej serii depilacji. Dlatego warto skrupulatnie stosować się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg, gdyż dzięki temu szybciej osiągniemy wymarzone oraz trwałe efekty depilacji laserowej.