Wpływ diety na urodę

Od dawna wiadomo, że to, co jemy wpływa na to jak wyglądamy. Samo powiedzenie „jesteś tym, co jesz” prowadzi do tego, by wysnuć taki wniosek. By uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z dodatkową suplementacją wystarczy dokonać modyfikacji w codziennej diecie, by poczuć się i wyglądać lepiej.

Wpływ witamin na zdrowe paznokcie, włosy i skórę

Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, skórę i paznokcie musisz dostarczać swojego organizmowi odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Wypadanie włosów, łamanie paznokci i niejędrna cera są alarmem na to, że zaczyna im brakować właściwej dawki witaminowej. Stąd szalenie istotne jest zastosowanie na co dzień zdrowej i zbilansowanej diety. W doborze i dawkowaniu witamin należy sugerować się opracowaną przez specjalistów piramidą żywienia. Witamy pełnią bardzo ważną rolę w organizmie człowieka, stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami. Niedobór witamin niekorzystny jest zarówno dla zdrowia jak i wyglądu.

Wpływ diety na urodę

Witaminy występujące w produktach

Bardzo ważna dla włosów, skóry i paznokci jest prowitamina A, która regenerująco wpływa na komórki, właściwe dba o nawilżenie skóry oraz chroni przed zrogowaceniem. Występuje ona w wątróbce, żółtych owocach, marchwi, pomidorach , szpinaku, brokułach oraz jarmużu. Istotne jest także działanie witaminy E, która ochrania przed wolnymi rodnikami, dokonuje renowacji lipidów międzykomórkowych oraz naczyń krwionośnych. Znajduje się ona w olejach roślinnych, margarynie, jajkach, mące pełnoziarnistej, orzechach, zielonych warzywach, marchwi i migdałach. Na włosy i skórę bardzo dobrze oddziałuje witamina B3, która utrzymuje włosy w dobrej kondycji, pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry oraz jej ładny kolor. Spotkać ją można w drobiu, chudym mięsie, rybach, koprze włoskim, warzywach strączkowych, drożdżach, orzechach, migdałach, mleku, pełnym ziarnie i grzybach. Podobnie działa witamina B5, dzięki niej szybciej rosną włosy i komórki skóry szybciej ulegają regeneracji. Ważne jest także dostarczanie organizmowi witamin B6 – chroni przed wypadaniem włosów i reguluje gruczoły łojowe oraz B9 – regeneruje komórki i zapobiega działaniu czynników zewnętrznych.