Szybkie i bezbolesne zakładanie soczewek kontaktowych dla początkujących

Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa do klasycznych okularów. Są całkowicie niewidoczne, dyskretne oraz zapewniają doskonałą jakość widzenia oraz wysoki komfort noszenia. Aby właściwie spełniały swoją rolę oraz były bezpieczne dla zdrowia i higieny naszych oczu należy jednak wiedzieć, jak je prawidłowo zakładać. Oto kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że zakładanie soczewek stanie się łatwe i przyjemne!

Długoterminowe czy jednorazowe – jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Zanim przejdziemy do przedstawienia prawidłowego sposobu zakładania soczewek warto powiedzieć, jakie szkła kontaktowe wybrać na początek swojej przygody z dyskretną korektą wzroku. Soczewki kontaktowe możemy podzielić na dwie grupy ze względu na długość ich noszenia – soczewki jednodniowe oraz soczewki długoterminowe.

Soczewki jednodniowe, jak sama ich nazwa wskazuje, to szkła przeznaczone do jednorazowego użytku. Raz założone soczewki możemy nosić przez cały dzień, aby wieczorem zdjąć je i po prostu wyrzucić do kosza. Następnego dnia sięgamy po kolejną parę i postępujemy tak samo przez cały miesiąc. Soczewki jednodniowe posiada w swojej ofercie m. in. firma Acuvue Oasys. Szkła tej marki to wysokiej jakości soczewki, które zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia oka oraz są komfortowe do noszenia przez cały dzień. Nadają się także do zakładania w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz noszenia przed ekranem komputerem.

Soczewki długoterminowe z kolei są szkłami kontaktowymi wielorazowego użytku. W ofercie marki Acuvue Oasys znaleźć można soczewki dwutygodniowe, miesięczne i trzymiesięczne, które różnią się między sobą okresem przydatności do użytku. Soczewki długoterminowe Acuvue Oasys będą dobrym wyborem dla osób systematycznych, które opanowały już podstawy noszenia szkieł kontaktowych oraz wiedzą, jak o nie prawidłowo dbać. Soczewki wielokrotnego użytku muszą być bowiem odpowiednio czyszczone oraz konserwowane, aby każdego dnia gwarantowały nam doskonałą jakość widzenia oraz bezpieczeństwo noszenia.

Szybkie i bezbolesne zakładanie soczewek kontaktowych dla początkujących

Jak prawidłowo zakładać soczewki kontaktowe?

Zakładanie soczewek kontaktowych dla osób początkujących wymaga nieco wprawy i praktyki. Na początku warto więc uzbroić się w cierpliwość i stopniowo uczyć się tej nowej czynności. Już po kilku dniach założenie i zdjęcie soczewek wykonamy w zaledwie kilka sekund! Soczewki kontaktowe zawsze zakładamy przed wykonaniem makijażu, o czym powinny pamiętać wszystkie panie.

Przed przystąpieniem do zakładania soczewek należy dokładnie umyć dłonie ciepłą wodą z antybakteryjnym mydłem. Po ich opłukaniu i osuszeniu ręcznikiem papierowym umieszczamy soczewkę na opuszku palca i sprawdzamy, czy jej kształt jest prawidłowy. Na soczewkach kontaktowych Acuvue Oasys znajduje się specjalny wskaźnik, który pozwala ocenić, czy soczewka nie jest wywinięta na drugą stronę i tym samym uniknąć jej nieprawidłowego założenia.

Za pomocą palców drugiej ręki delikatnie przytrzymujemy górną powiekę, a dłoń z soczewką opieramy na dolnej powiece. Nakierowujemy soczewkę na źrenicę i delikatnie umieszczamy ją na powierzchni oka. Zamykamy oko i mrugamy po to, aby soczewka idealnie dopasowała się do gałki ocznej. Wszystkie kroki powtarzamy dla drugiego oka. Gotowe!

Partnerem artykułu jest Okulary w Sieci sklep internetowy oferujący soczewki: Acuvue Oasys - więcej na OkularywSieci.pl.