Domowe przepisy na peeling do ust

Jednak nie zawsze pamięta się o tym, że usta również powinny być poddawane peelingom. Jest to szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy temperatura nieco spada. Ponadto usta wyglądają estetycznie, nie oszpecają ich żadne wystające skórki. Są dwie możliwości nabycia peelingu – w sklepie lub drogerii, albo wykonanie go samodzielnie w domu.

Domowe przepisy na peeling do ust

Nakładanie peelingu na usta

Samo nałożenie peelingu na usta zajmuje jedynie kilka minut. Wystarczy wykonać delikatny masaż przy pomocy opuszków palców. Całość można pozostawić na kilka minut, po czym zmyć resztę ciepłą wodą. Po zabiegu powinno się nałożyć balsam lub pomadkę. W ten sposób usta nie będą się przesuszały. Najważniejsza w peelingu ust jest regularność, ale oczywiście nie powinno popadać się z jednej skrajności w drugą. Zwłaszcza w przypadku bardzo wrażliwej skóry na ustach. Przyjmuje się, iż optymalną częstotliwością jest jeden, dwa razy w tygodniu. Jeżeli nie znajdziemy na to czasu tak często, nie zaszkodzi ochrona ust przy zastosowaniu pomadki ochronnej, najlepiej mającej w sobie wiele składników naturalnych.

Jak zrobić domowy peeling do ust?

Do przygotowania peelingu do ust niezbędne są składniki o działaniu regeneracyjnym. Do składników można dodać cynamon, fusy z kawy, czy inny domowy składnik. Najlepiej znanym rodzajem peelingu jest cukrowy, który szybko i skutecznie usunie zbędny naskórek. Do cukru wystarczy dodać miód, wazelinę i oliwę z oliwek, a następnie całość dokładnie wymieszać. Tak powstałą masę nakłada się na usta i delikatnie masuje. Inną odmianą peelingu do ust jest ten z wykorzystaniem oleju kokosowego z dodatkiem cukru. Nie zaszkodzi również dodatek olejku jojoba – gładkość ust jest niemal gwarantowana. Przygotowane peelingi można przechowywać przez nieograniczony czas – najlepiej w lodówce. Wówczas zachowają świeżość przez znacznie dłuższy czas. Przydatne okażą się zamykane słoiczki oraz pojemniczki, które później można wykorzystać do przechowywania innych produktów. Domowe sposoby na pielęgnację ust są najbardziej skuteczne i z całą pewnością najtańsze.