Masz lub planujesz makijaż permanentny? Sprawdź jak o niego dbać

Makijaż permanentny, choć wygląda efektownie i jest ciekawym rozwiązaniem kosmetycznym, wymagać będzie od nas specjalnego podejścia do pielęgancji naszych brwi. W tym tekście prezentujemy kilka przydatnych wskazówek, które pomogą nam dbać o brwi przy makijażu permanentnym tuż po zabiegu oraz w późniejszym czasie. Wszystkie szczegóły prezentujemy poniżej.

Masz lub planujesz makijaż permanentny? Sprawdź jak o niego dbać

 

Pielęgnacja tuż po zabiegu

Pielęgnacja brwi tuż po zabiegu jest niezwykle ważna. Okolice brwi są wtedy zaczerwienione, podrażnione i dużo bardziej wrażliwe. W tym czasie powinnyśmy skorzystać ze specjalnych kosmetyków przeznaczonych do tego celu oraz nawilżać okolice brwi. Pozwoli to złagodzić nieprzyjemnie odczucia oraz uśmierzyć dyskomfort. Nawilżanie brwi pomoże również w szybszej regeneracji skóry. Dobrym rozwiązaniem są w takim wypadku kosmetyki nawilżające z witaminą E. Jakiś czas o wykonaniu zabiegu powinniśmy również zrezygnować z basenu, który sprzyja rozwojowi zakażenia. Warto też unikać promieni UV, czyli opalania się na plaży i korzystania z solarium.

 

Pielęgnacja standardowa

Jeśli minęło już kilka tygodni od wykonania zabiegu, również warto dbać o brwi i pamiętać o nich. Z pewnością czynnością, która będzie korzystna, jest nawilżanie skóry brwi. Makijaż permanentny będzie wyglądał korzystniej oraz utrzymał się znacznie lepiej, jeśli skóra będzie odpowiednio nawilżona i zadbana. Brak takiej pielęgnacji może powodować np. przebarwienia. Doskonale do tego celu nadaje się np. olejek rycynowy na brwi. Wszystkie niepokojące zmiany oraz objawy powinniśmy skonsultować z osobą wykonującą makijaż lub w razie silnej relacji z lekarzem. Jeśli w pierwszych dniach po wykonaniu makijażu będziemy przestrzegali pewnych elementów, w późniejszym terminie pielęgnacja brwi nie będzie już tak czasochłonna i wymagająca a my będziemy mogły cieszyć się piękną twarzą.

Porada: Posiadając makijaż permanentny brwi, nawet po wykonaniu zabiegu należy chronić go przed promieniami uv. Należy o tym pamiętać np. przy okazji pierwszych wakacji i opalania się. Często możemy zapominać o tym, aby nie dopuszczając do przesuszania się skóry brwi czy o zbyt intensywnej ekspozycji na słońce.