Skuteczne sposoby nawilżania skóry

Bez względu na to, jaka jest aktualna pora roku, musimy mieć na uwadze to, jak ważne jest prawidłowe nawilżanie skóry. Jej odpowiednia pielęgnacja powinna iść w parze z właściwą dietą, czasem zaś okazuje się również, że konieczna jest zmiana naszych codziennych nawyków zdrowotnych.

Skuteczne nawilżanie skóry

Niestety, bardzo rzadko pamiętamy o tym, że nawilżanie jest skuteczne przede wszystkim wówczas, gdy jest wykonywane regularnie. Najwięcej problemów pojawia się przy tym zimą. Ta sroga pora roku odbija się niekorzystnie także dla naszej skóry, słabnie bowiem jej płaszcz lipidowy. W konsekwencji tracona jest typowa dla niej bariera ochronna, a gwałtowne zmiany temperatury razem z ogrzewaniem i wiatrem sprawiają, że skora ulega wysuszeniu. Najpierw pojawia się pieczenie i wrażenie, że jest nadmiernie ściągnięta, w pewnym momencie zaś dochodzi do tego również jej łuszczenie się.

Skuteczne sposoby nawilżania skóry

Samo wspieranie skóry może się odbywać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Czymś naturalnym jest to, że warto zaprzyjaźnić się z kremami, pomadkami i balsamami nawilżającymi, warto jednak również raz na jakiś czas zastosować maseczkę lub specjalne serum, które sprawi, że skóra zostanie wzmocniona. Ponownie warto przypomnieć, że równie ważna co staranność zabiegów jest ich regularność. Same kosmetyki muszą być przy tym dopasowane nie tylko do naszego wieku, ale również do pory dnia, w której nastąpi ich aplikacja. W zimie zatem najlepiej wykorzystywać kremy, które są bogatsze od letnich zarówno w składniki mineralne, jak i w witaminy, muszą one bowiem dodatkowo chronić naszą skore przed mrozem i śniegiem. Sprawdzają się zarówno kosmetyki z formułą norweską, jak i te, które są tworzone z myślą o entuzjastach sportów zimowych. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że naszej skórze niczego nie brakuje, pamiętajmy o tym, że najlepszym kosmetykiem może się dla niej okazać odpowiednia dieta.

Jak nawilżyć skórę?

Stara zasada mówiąca o tym, że jesteśmy tym, co jemy, sprawdza się tutaj znakomicie, a przecież nie da się ukryć, że jedzenie ma nie tylko ogromną moc, ale również wiele właściwości zdrowotnych. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się zatem nad tym, czy nie spożywamy zbyt dużo soli i czy nie sięgamy za często po napoje alkoholowe. Niebezpieczna może okazać się jednak również żywność przetworzona, jedzone w dużej liczbie słodycze oraz kawa. Oczywiście, produkty, które należy wyeliminować, dobrze jest zastąpić w inny sposób. Wskazane jest więc zastanowienie się nad tym, czy przyjmujemy odpowiednio wiele płynów. Tu najlepiej sprawdza się zasada mówiąca o tym, że powinno być to przynajmniej osiem szklanek w ciągu dnia. Wskazane jest też częste sięganie po te produkty, o których wiadomo, że są bogate w witaminę C, ta bowiem wspomaga dbanie o skórę będąc znakomitym przeciwutleniaczem.

Wpływ diety na kondycję skóry

Nie zaszkodzi też, jeśli zwiększymy w naszej diecie ilość tych produktów, które są bogate w potas, cynk, żelazo oraz sód. Wśród tych elementów diety, których nie wolno nam zaniedbywać pod żadnym pozorem, znajduje się między innymi woda. Niestety, nie każda jej postać jest tak samo wartościowa. Jeśli zależy nam nie tylko na prawidłowym nawilżaniu skóry, ale również na utrzymaniu na odpowiednio wysokim poziomie gospodarki elektrolitowej, warto zastanowić się nad wprowadzeniem do diety wody kokosowej. Ta zapobiega procesowi wysuszania się skóry, a jednocześnie stanowi dla niej znakomitą ochronę przed przedwczesnym procesem starzenia. Jest dziś dostępna nie tylko pod postacią czystego napoju, ale i proszku, który można rozrabiać. Można ją kupić także jako tabletki musujące, każdy może więc znaleźć taką jej postać, jaka odpowiada mu najbardziej.