Soczewki kontaktowe a codzienny makijaż

Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla wszystkich posiadaczy wad wzroku, którzy nie polubili się z tradycyjnymi okularami. Soczewki są wygodne, dyskretne oraz praktycznie niewyczuwalne, co ma ogromne znaczenie dla komfortu ich noszenia. Wiele kobiet waha się jednak przed wyborem soczewek zadając sobie pytanie, czy można je bezpiecznie nosić w towarzystwie makijażu?

Sposób zakładania soczewek kontaktowych a codzienny makijaż

Na szczęście, makijaż nie jest przeszkodą w korzystaniu z dobrodziejstw soczewek kontaktowych! Jedyne, o czym musimy pamiętać, jest odpowiednia kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Soczewki kontaktowe powinny być bowiem założone zawsze przed wykonaniem make up’u. Podobna kolejność obowiązuje także w przypadku zdejmowania soczewek – w pierwszej kolejności wyjmujemy je z oczu, a dopiero później przystępujemy do dokładnego demakijażu twarzy.

W przypadku osób, które wraz z soczewkami korzystają również z kropli do oczu należy zapuścić je przed przystąpieniem do malowania się. W przeciwnym razie krople mogą bowiem rozpuścić tusz i inne kosmetyki kolorowe nałożone w okolicach oka. Makijaż należy zawsze dokładnie zmyć przed pójściem spać, aby resztki kosmetyków nie dostały się do naszych oczu i nie wywołały ich podrażnień.

Soczewki kontaktowe a codzienny makijaż

Kosmetyki do makijażu odpowiednie dla osób noszących soczewki

Osoby, które na co dzień noszą soczewki kontaktowe powinny zwrócić uwagę także na sposób wykonywania makijażu. Podkład w okolice oczu nanosimy bardzo delikatnie zwracając uwagę, aby nie dostał się on do ich wnętrza. Malując się po założeniu soczewek starajmy się także nie wykonywać makijażu wewnętrznych części oka. Kontakt kredki czy eyelinera z soczewką może bowiem doprowadzić do jej uszkodzenia i wywołać podrażnienie, a nawet zranienie oka.

Sypkie kosmetyki kolorowe takie, jak cienie do powiek oraz róże nakładamy zawsze lekko zwilżonym pędzelkiem, co zapobiegnie ich przedostaniu się do oczu. Nosząc soczewki warto także zrezygnować z używania kosmetyków zwierających drobinki brokatu, gdyż mogą one wywoływać podrażnienia wrażliwych oczu lub nawet dostać się pod soczewkę i uszkodzić rogówkę oka.

Bardzo dobrym wyborem dla osób korzystających z soczewek będą z kolei wodoodporne eyelinery i tusze do rzęs. Ich zetknięcie z wodą nie spowoduje bowiem rozpuszczenia się kosmetyku i jego przeniknięcia do wnętrza oka. Dla osób noszących soczewki dobrym wyborem okażą się także delikatne i przebadane dermatologicznie kosmetyki hipoalergiczne.

Warto także wiedzieć, że w ofercie niektórych producentów kosmetyków kolorowych znajdują się produkty przeznaczone specjalnie dla użytkowników soczewek kontaktowych. W sklepach stacjonarnych trudno je znaleźć, ale za to są stale dostępne w ofercie dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych, możemy się więc w nie zaopatrzyć robiąc zakupy online.

Soczewki kontaktowe a kremy i balsamy do twarzy

W wakacje praktycznie każda z nas sięga po kremy do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym. W okolice oczu warto wklepać specjalny krem przeznaczony do ich pielęgnacji. Po jego aplikacji należy jednak zadbać o staranne wytarcie resztek kosmetyku z rzęs, aby wraz z potem nie dostały się one do oczu. Podobnie postępujemy z innymi kremami i kosmetykami, które nakładamy na twarz i okolice oczu.

Nie mniej istotne, oprócz samych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji twarzy, jest także stosowanie odpowiednich produktów przeznaczonych do demakijażu. Płyn do zmywania makijażu powinien być delikatny oraz posiadać nietłustą formułę. Warto także korzystać z produktów bez alkoholu w składzie, które nie będą wywoływały podrażnień. Najlepszym wyborem będą kosmetyki hipoalergiczne lub testowane dermatologicznie, które nie będą podrażniały delikatnych okolic oczu.