Baw się w wodzie i chudnij

O tym, że należy prowadzić zdrowy styl życia, wszyscy już dobrze wiemy. Zewsząd pojawiają się informacje o zbilansowanej diecie oraz dziennej dawce ruchu. Nie wszyscy jednak lubią wyciskać siódme poty na siłowni czy skakać na trampolinie. Dla tych, którzy mają ochotę połączyć przyjemne z pożytecznym, przygotowaliśmy zajęcia aqua aerobiku. Oto, jakie są jego zalety.

Efektywne ćwiczenia w wodzie

Aqua aerobik to jedna z niewielu dyscyplin sportowych, które mogą uprawiać wszyscy bez względu na wiek. Sport ten nie obciąża stawów, mogą go więc z powodzeniem wykonywać osoby, które zmagają się z bólami kręgosłupa, kolan czy bioder. Ruch w wodzie zalecany jest także osobom po przebytych urazach typu złamania czy skręcenia.

Aqua aerobik zmusza mięśnie do wysiłku poprzez działanie oporu wody. Mięśnie pracują wówczas bardzo efektywnie, lecz nie odczuwa się po nich zakwasów. Zajęcia ruchowe na basenie pomogą oczyścić organizm z toksyn i ujędrnią ciało.

Zajęcia pod okiem profesjonalisty

Każdy aqua aerobik prowadzony jest przez wykwalifikowanego instruktora. Osoby ćwiczące pod czujnym okiem profesjonalisty zwiększą ruchomość stawów, skorygują wady postawy, wzmocnią ścięgna oraz więzadła.

Dodatkową zaletą takich zajęć jest ich grupowa forma. Dzięki temu zmienią się w niezłą zabawę, która wpłynie pozytywnie na układ nerwowy. Ćwiczący w wodzie wzajemnie się motywują do większego wysiłku, niejednokrotnie pojawia się element zdrowej rywalizacji. Warto również dodać, że zajęcia prowadzone w grupie przedstawiają się o wiele korzystniej cenowo, aniżeli przy wykupieniu karnetu na zajęcia indywidualne. Co więcej, przebywanie w gronie nowo poznanych osób wpływa na poszerzenie kręgu znajomych.

Baw się w wodzie i chudnij

Efektywne spalanie

Zajęcia ruchowe w wodzie to znakomity sposób na spalenie dużej porcji kalorii. Ćwiczący zazwyczaj nie odczuwają tego, jak wielki wysiłek włożyli w godzinny trening. Tymczasem okazuje się, że podczas jednej sesji w wodzie można spalić od 300 do 400 kalorii pływając wybranym stylem. Jeśli chodzi o aqua aerobik, można uznać, że wykonywane są tutaj ćwiczenia o większej intensywności, zatem w ciągu godziny można spalić od 700 nawet do 1000 kalorii.

Powyższy wynik zależy jednak od wielu warunków. Na ostateczną liczbę spalonych kalorii wpływa mnóstwo czynników, takich jak masa ciała, ogólna kondycja fizyczna, zaangażowanie, a nawet temperatura wody. W zimniejszej wodzie organizm spali więcej kalorii, ponieważ będzie potrzebował dodatkowych zapasów energii na ogrzanie organizmu.

Baw się z nami!

Tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w wodzie, poleca się aqua aerobik w Parkwodny.pl. Oferta Parku dostosowana jest zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Zapraszamy do zabawy osoby po cyklach rehabilitacyjnych oraz wszystkich tych, którzy chcą poprawić kondycję swojego ciała poprzez wspaniałą zabawę. Aqua aerobik to jeden z niewielu sportów wodnych, które nie wymagają opanowania umiejętności pływackich. Gotowy do tego, by wzmocnić i ujędrnić swoje ciało w doskonałym towarzystwie? Zapraszamy do Parkwodny.pl.