Chorujesz na cukrzycę? Sprawdź, jaki glukometr wybrać!

Glukometr to podstawowe urządzenie do pomiaru cukru, w które powinna zaopatrzyć się każda osoba chorująca na cukrzycę. Umożliwia szybki i dokładny pomiar stężenia cukru we krwi, a samo badanie może być wykonane w dowolnym miejscu. W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór tego typu urządzeń, które różnią się między sobą wyglądem oraz funkcjonalnością. Na co zwracać uwagę przy zakupie nowego glukometru?

Wysoka dokładność pomiarów

Najważniejszym kryterium wyboru glukometru jest jego dokładność. Urządzenie do pomiaru cukru powinno oferować jak najbardziej precyzyjne wyniki bez względu na warunki, w których wykonywanie jest badanie. Doskonałym przykładem takiego akcesorium jest glukometr evercare, który dokonuje szybkich i precyzyjnych pomiarów bez względu na warunki panujące w otoczeniu.

Zaawansowana technologia, z której korzysta glukometr evercare pozwala na wyeliminowanie większości czynników zewnętrznych, które mają wpływ na przekłamywanie wyników badań, w tym natężenia światła, wilgotności powietrza, temperatury, pola elektromagnetycznego oraz zanieczyszczenia okienka czytnika optycznego urządzenia.

Kompaktowe rozmiary urządzenia

Nowoczesny glukometr powinien być kompaktowym urządzeniem, które bez problemu będziemy mogli zabierać ze sobą do pracy, w podróże oraz we wszystkie inne miejsca, w których będziemy dokonywali pomiarów poziomu cukru we krwi. Wyposażony w czytelny wyświetlacz pozwoli na wygodne sprawdzenie wyników badania także poza domem.

Glukometr evercare dodatkowo łączy się z aplikacją mobilną, dzięki czemu wyniki można sprawdzić również na ekranie smartfona. Aplikacja pozwala także na analizowanie wyników poprzednich badań, ich porównywanie ze sobą, a także udostępnianie lekarzowi lub innej zaufanej osobie. Pozwala to mieć zawsze pod kontrolą poziom cukru we krwi oraz wygodnie analizować dane pomiarowe.

Chorujesz na cukrzycę? Sprawdź, jaki glukometr wybrać!

Wielkość próbki do pomiaru

Dla wielu osób bardzo istotnym kryterium wyboru glukometru będzie wielkość próbki krwi, która jest niezbędna do wykonania badania. Im jest ona mniejsza, tym zwykle większy komfort psychiczny korzystania z urządzenia oraz wykonywania badania.

Dostępne w sprzedaży urządzenia do pomiaru cukru możemy podzielić na dwie kategorie – glukometry wymagające podania powyżej 1 mikrolitra krwi oraz urządzenia, dla których wystarczy mniej niż 1 mikrolitr krwi.

Rozbudowana pamięć wyników

Kolejnym kryterium, które warto uwzględnić podczas wyboru i zakupu urządzenia do pomiaru cukru, jest pamięć wyników. Im więcej danych zachowuje we wbudowanej pamięci glukometr, tym lepiej możemy obserwować swój organizm oraz na bieżąco kontrolować przebieg leczenia cukrzycy.

Wspominany powyżej glukometr evercare, oprócz pamięci wewnętrznej oferuje każdemu użytkownikowi dostęp do Chmury evercare, w której bezpiecznie przechowywane są wyniki wszystkich badań oraz inne dane. Dostęp do nich możemy uzyskać logując się do własnego konta w chmurze za pomocą komputera lub korzystając z aplikacji mobilnej na smartfonie. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć na stronie: https://zdrowydiabetyk.pl/produkty/glukometr-evercare/.