Kosmetyczne triki dla osób z cerą tłustą

Przetłuszczająca się cera to jeden z najpoważniejszych problemów skórnych i może powodować wiele problemów. Makijaż będzie z niej szybko spływał, występują problemy z utrzymywaniem podkładu oraz cieni do powiek, a pory będą się rozszerzać. Wiele nastolatek i kobiet dorosłych boryka się z tłustą cerą, ale dzięki pielęgnacji można będzie sobie z tym poradzić. Pielęgnacja jest kluczem do walki z dużą ilością sebum oraz lśniącą cerą, lecz będzie to dawało efekt dopiero po kilku tygodniach, a niekiedy miesiącach stosowania, nie można więc oczekiwać na natychmiastową zmianę. Dlatego warto znać rozwiązania w makijażu, dzięki którym zamaskuje się tłusta cerę.

Triki dla cery tłustej – pielęgnacja

Jeśli kobieta ma tłusta cere to będzie trzeba regularnie stosować ogólną pielęgnację a więc oczyszczanie, złuszczanie oraz nawilżanie. Tyle, że w przypadku takiej cery trzeba będzie wybierać nieco inną formułę kosmetyków. Zawsze jednak trzeba sprawdzać czy w składzie nie ma SLS. Jeśli są to omijamy taki produkt. To składnik, który ma usuwać tłuste substancje ze skóry. Produkty z SLS oczyszczają bardzo mocno i poza zanieczyszczeniami zmywają także warstwę lipidową naskórka, a to ona jest bardzo wazną naturalną ochroną skóry.

Gdy będzie jej brakować to znak, że cera musi zaczać ją tworzyć i dlatego zaczyna wydzielać duże ilości sebum. W takiej sytuacji może się stworzyć błędne kolo, tworzy się dużo łoju, żel do twarzy usuwa zanieczyszczenia oraz warstwę lipidową, więc skóra tworzyć więcej łoju, aby móc się chronić. Równie niepożądane jest stosowanie kosmetyków z alkoholem, który będzie matowił cerę na chwilę i zwęzi pory, ale dalej będzie powodował jej wysuszenie.

Kosmetyczne triki dla osób z cerą tłustą

Pielęgnacja cery tyłustej

Jeśli kobieta ma tłustą cerę musi także myśleć o jej nawilżaniu. Zamiast kremów lepiej będzie używac lżejszych produktów jak żel hialuronowy. Wchłaniał się będzie błyskawicznie i dobrze nawilży cerę. Nie będą polecane kremy matujące, ponieważ ich skład opiera się na alkoholu, którego nadmierne stosowanie doprowadzić może do wysuszenia skóry. Raz na jakiś czas nie trzeba obawiać się ich stosowania, ale na co dzień kremy nawilżające mają stanowić podstawę do pielęgnacji cery, która się przetłuszcza.

Posiadaczki cery tłustej muszą zainteresować się dwoma produktami a więc maseczka z glinką o olejkami do twarzy. Maseczki z glinki będą regulować pracę gruczołów łojowych i zmniejsza widoczność wągrów, powodują oczyszczenie, ściągają pory i matują. Stosowane regularnie będą zmieniać skutecznie stan cery. Maseczka zmieszana z lodowata wodą będzie powodować ukojenie oraz chłodzenie skóry, w upalne dni warto sobie wykonać taki zabieg pielęgnacyjny.

Biała glika jest najbardziej uniwersalnym typem. Delikatnie, ale skutecznie będzie oczyszczać i rozjaśniać cerę. Warto używac glinki bezpośrednio przed nalożeniem makijażu, ponieważ podkład dzięki niej będzie wyglądał doskonale. Jeśli cera jest mocno przetłuszczająca się można będzie sięgać po glinkę czarną albo zieloną, nie można jednak doprowadzić do nadmiernego przesuszenia się skóry.

Dziewczynom, które maja tłustą cerę raczej nie przyjdzie do głowy nakładać na twarz olejku. Jednak taki trik również może sprawić, że będzie można pokonać nadmierne wydzialanie sebum. Odpowiednio dobrany olejek będzie nawilżał, odżywiał skórę twarzy. Zawsze nakładać go należy w niewielkiej ilości i zawsze na noc oraz na mokrą cere. Nakładany na suchą będzie przynosił efekt odwrotny od zamierzonego. Warto używać wody albo tonik, który będzie powodował odżywienie cery. Po takiej pielęgnacji rano twarz będzie się prezentować rzeczywiście doskonale.

Triki dla cery tłustej – makijaż

Przy robieniu makijażu twarzy takim skutecznym działaniem będzie wciskanie pudru za pomocą gąbeczki bądź tez puszku. Przy nakładaniu podkładu opłaca się używać zmoczonej gąbki, dosłownie wciska się podkład w skórę, doprowadzić do tego, że będzie trwały. Do pudru zamiast pędzla można używać także gąbki, którą wcześniej aplikowało się podkład. Jest to sposób na to, by mocno utrwalić podkład, nie spłynie nawet jeśli będą tropikalne upały.