Manicure hybrydowy - co poszło nie tak?

Pięknie pomalowane i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Większość pań jest zdania, że wystylizowane paznokcie świadczą o staranności i skupieniu na szczegółach, co odbija się w codziennej pracy. Niestety nie każdy jest doskonały i potrafi wykonać perfekcyjny manicure. Kiedy pomimo starań efekt nie jest zadowalający, oznacza to, że coś poszło nie tak. Jakie błędy najczęściej popełnia się podczas malowania paznokci?

Źle odtłuszczona płytka

Trwały manicure hybrydowy można uzyskać dzięki niewielkim zdolnościom manualnym. Tutaj liczy się dokładność oraz brak pośpiechu, inaczej efekt będzie niedbały, a lakier zacznie odchodzić prędzej czy później całymi płatami. Płytkę paznokcia należy dokładnie przygotować jeszcze przed nałożeniem lakieru. Trzeba ją odpowiednio zmatowić i odtłuścić, stosując do tego cleaner, czyli płyn o specjalnym przeznaczeniu. To dzięki aplikacji tej substancji baza dobrze przylega do płytki, wpływając na trwałość całego manicure.

Innym błędem jest namaczanie i natłuszczanie dłoni przed przystąpieniem do wykonywania hybrydy. Warstwa kremu czy oliwki powinna być nałożona po skończonym zabiegu, a nie przed – niepotrzebnie natłuści płytkę, utrudniając aplikację kolejnych warstw lakieru.

Zbyt gruba warstwa lakieru

Jakość niektórych lakierów jest tak dobra, że wystarczy jedna warstwa, aby zagwarantować pełne krycie paznokcia. W większości przypadków czynność tę jednak należy wykonać dwa razy, aby uzyskać zadowalające efekty. Niektóre z pań, chcąc oszczędzić czas lub lakier, decydują się na aplikację jednej, grubszej warstwy. Ten błąd sprawi, że lakier nierówno utwardzi się w lampie, tworząc na paznokciu nieestetyczne marszczenia. W rezultacie w tych miejscach zacznie szybciej odchodzić od płytki.

Manicure hybrydowy - co poszło nie tak?

Czas utwardzania

Każda z lamp (UV, LED) powinna być stosowana wedle zaleceń producenta. Zbyt długi lub zbyt krótki czas utwardzania lakieru może sprawić, że będzie się on kruszyć. Czas utwardzania uzależniony jest też od rodzaju lakieru. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy stosować się do wskazówek podanych na opakowaniu produktu.

Kształt paznokcia

Niektóre kobiety najpierw malują paznokcie hybrydą, a dopiero na końcu nadają im kształt, używając pilnika. Ta czynność sprawia, że ściera się warstwa zabezpieczająca brzeg paznokcia. Pod lakier z łatwością mogą dostać się zabrudzenia lub powietrze, przez co lakier zacznie odchodzić od płytki, niwecząc całą pracę.

Brak odpoczynku

Płytki paznokcia muszą być co jakiś czas poddane regeneracji. Dzięki temu staną się mocniejsze i odżywione. Zaleca się wykonywać 2- lub 3-tygodniowe przerwy między jednym manicure a drugim, a w tym czasie wzbogacić płytki o substancje odżywcze zawarte w odżywkach do paznokci i oliwce do skórek.

Często zdarza się, że manicure hybrydowy wykonany jest w sposób wolny od wad. Teraz, dzięki zdobytej wiedzy, każda z pań może cieszyć się trwałym manicure, który z pewnością przetrwa niejedno starcie przy codziennych obowiązkach.

Partnerem materiału jest Lart - Lakiery do paznokci online.