Zalety i wady korzystania z soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne należą do najpopularniejszych rodzajów szkieł kontaktowych, które posiadają najlepszy stosunek jakości, wygody użytkowania oraz ceny. Jedna ich para przeznaczona jest do noszenia przez 30 dni, po czym należy ją zastąpić nową. Tak jak większość dostępnych w sprzedaży rozwiązań, tak i soczewki miesięczne posiadają zarówno zalety, jak i wady. Dlaczego warto je wybrać i z jakimi niedogodnościami i problemami należy się liczyć podczas ich użytkowania?

Soczewki miesięczne – krótka charakterystyka i korzyści z użytkowania

Soczewki miesięczne to szkła kontaktowe zaprojektowane do wielokrotnego użycia. Z reguły jedna para soczewek ma nam posłużyć przez 30 dni, a po tym czasie powinna zostać zastąpiona nową. Nowoczesne szkła kontaktowe, do których należą soczewki kontaktowe soflens 59, posiadają wysoki stopień nawodnienia, który utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres ich użytkowania. Są więc tak samo komfortowe i bezpieczne zarówno w pierwszych dniach po wyjęciu z opakowania, jak i w ostatnim tygodniu użytkowania. Soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie dziennym wymagają czyszczenia co wieczór, takiej potrzeby nie ma natomiast w przypadku soczewek całodobowych.

Najważniejszą korzyścią, dla której tak wiele osób sięga po soczewki miesięczne jest ich relatywnie niska cena. W dzisiejszych czasach szkła kontaktowe nie są już tak kosztowne, jak przed laty, co pozwala na ich zakup praktycznie każdej osobie. Szeroki wybór dostępnych produktów pozwala na dostosowanie szkieł do osobistych preferencji, stylu życia oraz wady wzroku. Nowoczesne soczewki kontaktowe są wykonane ze specjalnego materiału hydrożelowego, który zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz minimalizuje ryzyko podrażnień oczu. Soczewki kontaktowe soflens 59 korzystają ponadto z technologii UniFit, która zapewnia optymalne opasowanie soczewki do rogówki oka. Gwarantuje to wygodne korzystanie ze szkieł w każdych warunkach, w domu i poza nim.

Zalety i wady korzystania z soczewek miesięcznych

Soczewki miesięczne i ich wady – nauka zakładania, czyszczenie i kwestie bezpieczeństwa

Najistotniejszą wadą soczewek kontaktowych jest sposób ich zakładania – szkła należy bowiem włożyć bezpośrednio do oka, co dla wielu osób może początkowo wydawać się niemożliwe do zrealizowania. Warto jednak uświadomić sobie, że zakładanie soczewek jest bardzo proste i wymaga jedynie kilkudniowego treningu. Po tym czasie większość osób jest bowiem w stanie założyć soczewki bez konieczności korzystania z lusterka. Pewną wadą soczewek miesięcznych może być także konieczność ich codziennego czyszczenia i pielęgnowania. Jest to niezbędne, aby korzystanie z soczewek było w pełni bezpieczne dla naszych oczu.

Wiele osób zastanawia się także nad samym bezpieczeństwem korzystania z soczewek kontaktowych. W sprzedaży dostępne są bowiem różne ich rodzaje, z których nie wszystkie zapewniają takie samo wysokie bezpieczeństwo korzystania. Aby uniknąć problemów związanych z korzystaniem z soczewek miesięcznych, warto wybierać głównie akcesoria znanych i cenionych producentów, które posiadają potwierdzone badaniami bezpieczeństwo użytkowania. Należą do nich wspomniane powyżej soczewki kontaktowe soflens 59 niemieckiej marki Bausch & Lomb.