Naturalne preparaty na pasożyty

Oczywiście żyjemy w środowisku coraz bardziej sterylnym, jednak pasożyty nadal zagrażają zdrowiu ludzi. Przynajmniej raz na ro warto przeprowadzić kuracje, dzięki której usunie się z organizmu niechciane osobniki.

Dane jakie podaje Światowa Organizacja Zdrowia pokazują, że mamy wzrost zachorowań na choroby pasożytnicze. Statystyki pokazuja nam jak duża jest skala problemu. W ciągu 10 lat liczba osób zakażonych pasożytami przekroczyła już 4,5 miliarda osób. W Polsce mamy zarażonych aż 90% populacji. Najczęściej będą to owsiki, włosogłówka, glista ludzka czy lamblia. W naszym kraju jednak tego typu problemy nadal są tematem tabu i rzadko się je podejmuje. Lekarze nie są chętnie w diagnozowaniu, a pacjenci zazwyczaj nie maja świadomości zagrożenia. Na szczęście są dostępne specjalne suplementy, które maja w składzie substancje, odpowiadające za odstraszenie pasożytów, do tego również czynnuki wspomagające farmakologiczne leczenie robaczycy.

Przyczyny robaczycy

Pasożyty są przede wszystkim kojarzone z brakiem higieny. Tymczasem mogą one dostawać się do organizmu nie tylko dlatego, że ktoś nie myje rąk. Wrota inwazji to również układ oddechowy, układ pokarmowy, narządy płciowe czy skora. W ostatnich latach obserwuje są rosnące zachorowania na choroby pasożytnicze, co jest związane z występowaniem patogenow w spożywanym pożywieniu a także przenoszenie ich w wyniku podróży zagranicznych. Parazytolodzy a więc lekarze, który pasożytami się zajmują ostrzegają między innymi przed spożywaniem surowych ryb i mięsa, które pochodzi z niepewnych źródeł. Bardzo ważne będzie zawsze mycia owoców i warzyw, ponieważ mogą tam występować jajeczka szkodników. Najczęsciej atakować będą owsiki, co jest zauważalne wśród dzieci z przedszkola. Robaczki przenoszą się szybko i trudno sobie z tym poradzić. Jajeczka mogą być w piaskownicy, na zabawkach, bieliźnie, pościeli czy sedesie. Przenosza się również wziewnie.

Naturalne preparaty na pasożyty

Co powinno niepokoić?

Objawy związane z robaczyca mogą być różne w zależności od tego z jakim nieproszonym gościem będziemy mieli do czynienia oraz w zależności od tego, gdzie on się znajduje. Czy będzie w jelitach czy w innym organie.

Diagnostyka na pewno nie będzie łatwym zadaniem i uzależniona będzie przede wszystkim od rodzaju pasożyta, którego obecność będzie podejrzewana. Ogólne badanie z krwi będzie mogła wykazywać swoiste IgE, które odpowiada właśnie za alergie i pasożyty. Jeśli będzie poza normą a nie jesteśmy alergikami to można domniemywać, że coś się do nas przyczepiło. Badania kału rutynowo warto sobie wykonywać raz na pól roku. Niezależnie od wyników co kilka miesięcy warto będzie wykonać kurację odrobaczającą.

Jak się pozbyć niechcianych gości?

Przy bardzo szerokich zakażeniach konieczna będzie wizyta u lekarza i leczenie farmakologiczne całej rodziny. Aby tego unikać można wcześniej sięgac po specyfiki, których tradycyjnie robaki nie lubią. Ich działanie polegać będzie na tym, że stworzą w organizmie środowisko, które będzie nieprzyjazne dla robaków, podtruwają je substancjami, które nie są szkodliwe dla ludzi. Taką moc ma między innymi wyciąg z orzecha, który zawiera juglon, związek chemiczny o działaniu detoksykacyjnym. Świetnie sprawdzają się także pestki dyni, które również wykazują skuteczność w walce z pasożytami.

Warto pamiętać, że pasożyty uwielbiają cukier. Jeśli więc na samą myśl o czekoladzie czujemy głód i słodycze moglibyśmy jeść praktycznie bez przerwy to bardzo możliwe, że dotyczy nas problem z owsikami lub mamy glistę albo tasiemca. Dlatego przestrzeganie diety bezcukrowej również może być bardzo ważne. Warto zaś stosować zioła, które odstraszają pasożyty i je zabijają. Dzięki nim będziemy mogli chronić swój organizm przed ich działaniem i rozmnażaniem warto stosować regularnie zioła, które będą skutecznie oczyszczać jelita. Jeśli jednak zioła powodują jakieś uboczne skutki to warto na to zwrócić uwagę i eliminować takie zioła. Dzięki temu z jednej strony będziemy w stanie pokonać problemy z pasożytami, z drugiej zaś będziemy chronić się przed niepożądanymi działaniami ze strony ziół.