Weekendowy wypad – kompletujemy kosmetyczkę na wyjazd

Jeśli zbliża się wyjazd za miasto czy weekendowe zwieszanie stolicy w Europie to zawsze trzeba będzie pomyśleć o tym jakie kosmetyki na taki wyjazd będzie trzeba wybrać. Jak się spakować na taki wyjazd, o jakich kosmetykach będzie trzeba w takiej sytuacji pamiętać.

Takie krótkie wiosenne wypady na pewno będą wyjątkowe. Dzięki nim będzie można nieco oderwać się od codziennych obowiązków a jednocześnie będzie to przedsmak zbliżających się wakacji. Krótki wypad niezależnie czy na żagle, czy na górskie szklaki czy może na zwiedzanie miast zawsze trzeba będzie myśleć o tym jak mądrze na taki wyjazd się spakować. Niezależnie od tego jaki będzie cel podróży trzeba już wcześniej myśleć o tym co ze sobą zabrać. Jaka kosmetyczka, w trakcie takiego wyjazdu sprawdzi się najlepiej, co takiej kosmetyczce powinno się znajdować, by wszystko mieć pod ręką.

Kosmetyczka – jaką wybrać?

Wybór kosmetyczek dostępnych na rynku jest bardzo duży. Sztywne kuferki, zgrabne tekstylne saszetki, wodoodporne worki – jak w tych propozycjach się nie zgubić

Jeśli decydujemy się na wycieczkę lotniczą i widać, że będzie problem z dopasowaniem się do rozmiaru dopuszczalnego jeśli chodzi o bagaż podręczny to będzie można postawić na wygodną kosmetyczkę z wieszakiem będzie ona wykonana z miękkie tworzywa, które będzie się do reszty bagażu dopasowywać i dlatego łatwo będzie ją ulożyć w walizce. Sprytne przegródki czy kieszonki sprawią, że wygodnie będzie można przechowywać tam kosmetyki czy rożne akcesoria. Do tego również praktyczny wieszak sprawi, że w hotelu na drzwiach łazienki będzie można ją powiesić i dlatego wszystko do wykonania makijażu będzie pod ręką.

Worek z dodatkowym ściągaczem będzie dobrym rozwiązaniem na przechowanie kosmetyków w butelkach. Jeśli ktoś pasuje się na rodzinny wypad to bardzo szybko okaże się, że tych kosmetyków do zapakowania będzie naprawdę sporo. Worek ze ściągaczem to szansa na uporządkowanie kosmetyków, do tego będzie można wykorzystywać go do przechowywania, wystarczy, że wywinie się boki kosmetyczki i w trakcie wyjazdu będzie praktyczny koszyk na szampony, mydła i inne elementy.

Kosmetyczka kuferek to bardzo popularne rozwiązanie, które będzie dobrym wyborem, gdy wybieramy się w podróż samochodem. Jeśli nie trzeba się ograniczać z bagażem to będzie najlepsza opcja. Boki kuferka są usztywniane, będą ładnie się prezentować, ale co ważne będą skutecznie chronić paletki czy inne kosmetyki przed uszkodzeniem.

Weekendowy wypad – kompletujemy kosmetyczkę na wyjazd

Kosmetyczki saszetki to niewielki element, bez którego trudno będzie się obejść. Sprawdzać się będą one i na co dzień i w podróży. Można wrzucić je do plecaka albo do torebki i mieć utrzymane w porządku wszystkie drobiazgi. Będą się one nadawac na przechowywanie błyszczyka, kremu do rąk, będzie można mieć pod ręką ulubiony rusz. Można także wykorzystywać taką kosmetyczkę jako wygodną portmonetkę. To praktyczne rozwiązanie, które będzie można wykorzystywać na wiele różnych sposobów, dlatego będzie się dobrze sprawdzać.

Jakie kosmetyki na wyjazd będzie trzeba zawsze ze sobą zrobić

Podstawowym kosmetykiem na wiosenne i letnie wyjazdu będzie zawsze krem z filtrem UV. Mocne słońce potrafi zamieniać uroczy wypad w góry w męczącą wycieczkę, która będzie zakończona przykrymi dolegliwościami. Jeśli będzie nam zależeć na brązowym kolorze to warto używać kremu z filtrem SPF 20. Po wieczornym prysznicu trzeba pamiętać, by na skórze pojawił się także dobrze dopasowany balsam łagodzący. Można wybrać taki rozświetlający z drobinkami, który będzie przynosił skórze ukojenie, odpowie za jej nawilżenie a jednocześnie będzie wpływał na utrwalenie opalenizny.

W wielu przypadkach spakowanie kosmetyczki na wyjazd może być kłopotliwe. Żel pod prysznic, szampon czy odżywka. W prosty sposób będzie można spakować własny bagaż. Wystarczy jedynie pomyśleć o tym, by klasyczne opakowania zamienić na zestaw podróżny z miniaturami. Niektóre firmy mogą także oferować zestaw, który ma cztery opakowania. Wtedy będziemy otrzymywać w jednym zestawie żel pod prysznic, szampon, odżywkę czy balsam do ciała. Pakowane sa po 50 ml co na pewno będzie wystarczającą ilością na wyjazd.