Kosmetyki ze śluzem ślimaka. Co dobrego robią dla naszej skóry?

Śluz ślimaka jest składnikiem bardzo często stosowanym w kosmetykach koreańskich. Występuje w kremach do twarzy, serum, esencjach, tonikach oraz popularnych kremach BB. Doskonale sprawdza się do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej, przesuszonej oraz z przebarwieniami. Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości krem ze śluzem ślimaka i jakich efektów możemy spodziewać się po jego regularnym stosowaniu?

Śluz ślimaka w kosmetykach. Właściwości i efekty stosowania

Kosmetyki ze śluzem ślimaka stały się popularne na całym świecie za sprawą mody na pielęgnację koreańską. Składnik ten od lat jest bowiem z powodzeniem wykorzystywany w produktach rodem z Korei. Pielęgnacyjne właściwości śluzu ślimaka są znane już od wielu wieków. Składnik ten był bowiem chętnie wykorzystywany w starożytnej Grecji i ceniony za swoje właściwości wygładzające, rozjaśniające i nawilżające. Pierwszy krem, którego skład opierał się na filtracie ze śluzu ślimaka, trafił natomiast do sprzedaży w latach 90-tych XX w. i od tej pory składnik ten jest chętnie wykorzystywany przez światowe koncerny kosmetyczne.

Współczesna kosmetologia doceniła śluz ślimaka za jego pozytywny i skuteczny wpływ na niwelowanie wielu problemów skórnych. Jego obecność w kremach i innych produktach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy wpływa na poprawę wyglądu cery oraz polepsza jej kondycję. Śluz ślimaka jest bogaty w takie związki, jak alantoina, witaminy A, C i E, kolagen, elastynę, kwas glikolowy oraz naturalne probiotyki. Dzięki takiej kompozycji wykazuje silne właściwości nawilżające, kojące i przeciwzapalne. Przyspiesza regenerację skóry, łagodzi podrażnienia, wspomaga likwidację blizn, pozytywnie wpływa na jędrność i sprężystość skóry oraz spowalnia procesy jej starzenia się.

Kosmetyki ze śluzem ślimaka. Co dobrego robią dla naszej skóry?

Kosmetyki ze śluzem ślimaka. Kto powinien po nie regularnie sięgać?

Krem ze śluzem ślimaka jest doskonałym wyborem dla posiadaczy cery trądzikowej. Właściwości śluzu wspomagają bowiem gojenie się zmian trądzikowych oraz pomagają usunąć z cery blizny i przebarwienia pozostałe po wypryskach. Stosowanie kosmetyków na bazie śluzu ślimaka jest polecane także dla osób posiadających suchą skórę – wysoka zawartość alantoiny, kolagenu i elastyny wzmacnia bowiem skórę dogłębnie ją nawilżając. Śluz ślimaka docenią także osoby poszukujące kosmetyków o właściwościach antystarzeniowych. Jego wysoka zawartość w kosmetykach pozwala na dłużej zachować młody i piękny wygląd skóry oraz spowolnić procesy jej starzenia się.

Aby krem ze śluzem ślimaka właściwie spełnił swoją rolę oraz przyniósł naszej skórze oczekiwane rezultaty, jego zawartość w kosmetyku powinna być znacząca. Na szczęście, w sprzedaży dostępnych jest szereg produktów opartych na filtracie ze śluzu ślimaka, w których zawartość tego cennego dla naszej skóry składnika wynosi nawet ponad 90%! Wybierając kosmetyk dla siebie warto zwrócić uwagę na takie cenione marki, jak Benton, COSRX, Elicina oraz Mizon, w których ofercie znajdują się jedne z najlepszych na rynku produktów ze śluzem ślimaka.