Pielęgnacja włosów - czego używać?

Każdej kobiecie zależy na utrzymaniu włosów w możliwie najlepszej kondycji, wówczas dodają uroku, co wpływa na większe poczucie własnej atrakcyjności. Na szczęście to zadanie w dzisiejszych czasach jest dość proste, ponieważ w ofertach drogeriach internetowych i stacjonarnych znajduje się mnóstwo kosmetyków. W zależności od rodzaju i struktury włosów, można przynieść im ratunek w postaci profesjonalnych preparatów, dzięki którym włosy odzyskają blask i zdrowy wygląd. Do tego celu przydatne okazują się różnego rodzaju maski oraz odżywki, które mają idealny skład pozwalający na pełną regenerację.

Pielęgnacja włosów - czego używać?

Głęboka pielęgnacja włosów

Każdy problematyczny rodzaj włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji, wybór profesjonalnych kosmetyków nie jest trudny. Tak naprawdę wystarczy zapoznawać się ze składem preparatów, których zadaniem jest rozwiązanie wszelkich problemów. Odpowiednia pielęgnacja włosów może być zapewniona na przykład poprzez aplikację odżywki redukującej puszenie się ich. Dedykowana jest głównie paniom, które przeszły zabieg keratynowego prostowania włosów, efekt utrzyma się wówczas dłużej i będzie skutecznie wzmocniony. Za regenerację puszących się włosów odpowiada głównie ekstrakt z masła muru muru, wzbogaconego proteinami mlecznymi i olejkami amazońskimi. Wspomniana odżywka jest najlepszym rozwiązaniem dla włosów cienkich, zniszczonych i podatnych na zniszczenia podczas suszenia, czy prostowania. W efekcie stosowania kosmetyku uzyskuje się efekt wygładzonych, mocno odżywionych i błyszczących włosów. Co ciekawe, taki efekt może utrzymywać się nawet to 5 miesięcy. Brzmi kusząco? Zdecydowanie warto zainwestować w takie maksymalne odżywienie włosów na dłuższy czas.

Kosmetyki gwarantujące pielęgnację włosów

Pielęgnacja włosów to obowiązkowa pozycja na liście zadań każdej kobiety, gdyż poddajemy je codziennie wielu zabiegom. Podczas suszenia, kręcenia, czy prostowania włosy są narażone na działanie wysokich temperatur, co z kolei może doprowadzić do ich maksymalnego przesuszania. Stają się szorstkie, nie chcą się układać i przysparzają wielu problemów. Jeżeli natomiast włosy są z natury cienkie i delikatne, warto zakupić kosmetyk, który pogrubi włókna włosowe i nada im tym samym objętości na całej długości. Do tego zadania sprawdzi się idealnie szampon z efektem botoksu – dzięki niemu włosy zyskają na grubości. Odpowiadają za to między innymi olejki arganowy i kukurydziany, róża damasceńska oraz ekstrakt z zielonej herbaty. Ponadto o właściwą pielęgnację włosów może zadbać profesjonalna kuracja regeneracyjna z komórkami macierzystymi, która nie tylko ukształtuje odpowiednio włosy, ale również odmłodzi je i pomoże uzyskać naturalny wygląd całej fryzury. Po jej nałożeniu wystarczy ją dokładnie wmasować od nasady włosów, po ich końce. Nie spłukiwać, lecz ułożyć włosy tak jak zawsze, ewentualnie wymodelować na odpowiedniej szczotce. Pojemność kosmetyku wynosi 100 mililitrów i wystarczy na dość dużą ilość aplikacji. Efekty są zauważalne bardzo szybko, co jest niewątpliwie ogromną zaletą.