Lakiery hybrydowe – jak z gąszczu produktów wybierać te najlepsze?

Manicure hybrydowy w ostatnich latach bije prawdziwe rekordy popularności. Coraz więcej kobiet rezygnuje na jego rzecz z klasycznych lakierów, wybierając te hybrydowe – są one dużo trwalsze i na dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd. Kluczem do udanego manicure hybrydowego jest jednak nie tylko sama technika wykonania manicure, ale przede wszystkim dobór odpowiednich produktów. Wśród nich tym najważniejszym, który ma największy wpływ na jakość naszego manicure, jest lakier.

Czym lakiery hybrydowe różnią się od klasycznych?

Jeszcze kilkanaście lat temu malowanie paznokci było jedną wielką niewiadomą. Zwykłe lakiery mają bowiem tendencję do odpryskiwania i właściwie nigdy nie wiadomo, jak długo nam posłużą. Często okazuje się bowiem, że nawet najbardziej starannie wykonany manicure już na drugi dzień pozostawia wiele do życzenia. Sytuacja zupełnie inaczej przedstawia się natomiast w przypadku hybryd. Utrwalony światłem UV lakier wytrzymuje bowiem nawet 3-4 tygodnie – często jedynym powodem do jego zdjęcia jest więc nie pogorszenie estetyki manicure, lecz po prostu pojawienie się naturalnego odrostu na paznokciach.

Co więcej, manicure hybrydowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju. Korzystając z jego dobrodziejstw nie musimy się więc obawiać zarysowań, odprysków czy uszkodzeń lakieru innego rodzaju. Kolejnym atutem jest estetyka hybryd, która jest nieporównywalnie lepsza niż ta, jaką jesteśmy w stanie uzyskać za pomocą klasycznego lakieru. Na lakier hybrydowy aplikowany jest bowiem specjalny preparat, tzw. top, który nie tylko utrwala manicure, ale przede wszystkim nadaje paznokciom błysku. Tak wykonany manicure nie matowieje wraz z upływem czasu, lecz przez cały okres jego użytkowania pozostaje estetyczny i „świeży”.

Lakiery hybrydowe – jak z gąszczu produktów wybierać te najlepsze?

Jakie lakiery hybrydowe są warte zakupu?

Kluczem do sukcesu w aplikacji hybryd jest jednak w dużej mierze wybór odpowiedniego lakieru. Sprawdźmy, na co warto zwracać uwagę przy zakupie lakierów hybrydowych! Ogromna popularność manicure hybrydowego sprawiła, że w sprzedaży dostępnych jest wiele lakierów. Wśród nich znajdziemy zarówno te najbardziej znane, jak chociażby lakiery hybrydowe Semilac, jak i produkty niszowych, mało popularnych producentów.

Pierwszą rzeczą, jaką warto sprawdzić przed zakupem, jest skład lakieru – warte wyboru produkty nie powinny zawierać w swojej kompozycji takich szkodliwych substancji, jak np. formaldehyd, toulen czy DBP. Dobrej jakości, precyzyjne pędzelki o odpowiednim kształcie i rozmiarze ułatwią z kolei aplikację oraz zagwarantują świetne efekty pracy z manicure hybrydowym także dla osób początkujących.

Kolejnym czynnikiem, który również warto wziąć pod uwagę, jest konsystencja produktu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie ją ocenić przed zakupem, dlatego najbardziej opłaca się inwestować w znane, chętnie wybierane przez profesjonalistów produkty, jak np. lakiery hybrydowe semilac. Posiadają one zazwyczaj średnią gęstość, która jest bardzo komfortowa w aplikacji. Markowe lakiery charakteryzują się ponadto wysoką pigmentacją, czyli nasyceniem koloru. Gwarantują więc intensywny kolor oraz doskonałe krycie, co jest bardzo istotne dla uzyskania satysfakcjonujących efektów pracy.