Te kosmetyki zabierz ze sobą na urlop

Sezon urlopowy jest specyficznym czasem. Nie tylko wyjeżdżamy wówczas z domu, ale również opalamy się, częściej niż zwykle jemy poza domem i oddajemy się wielu innym przyjemnością. Urlop jest też czasem, który pozwala nam na ograniczenie swojego bagażu, warto więc z pewnym wyprzedzeniem zastanowić się nad tym, jakie kosmetyki można zostawić w domu, a jakie dobrze jest zabrać ze sobą.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Na pierwszy plan wysuwają się w ty kontekście kosmetyki pielęgnacyjne, należy przy tym liczyć się z tym, że zawsze dobrze będzie mieć ich przy sobie przynajmniej kilka. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o kremach z filtrem SPF przeznaczonych nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale i ciała. To właśnie one są podstawą w naszych kosmetyczkach, choć bowiem skóra tęskni za promieniami słonecznymi, ich nadmiar zwykle okazuje się szkodliwy. Nie należy przy tym wierzyć osobom starającym się przekonać nas, że używając tego rodzaju filtrów nie będziemy się w stanie opalić. Owszem, może nam to zająć nieco więcej czasu, z całą pewnością jednak opalanie będzie wówczas bardziej bezpieczne.

Kolejnym kosmetykiem, o którym nie powinniśmy zapominać jest żel aloesowy. Ten okazuje się nieoceniony w momencie, w którym dojdzie do poparzenia słonecznego, którego przecież nie da się wykluczyć nawet pomimo stosowania filtra. Żel aloesowy znany jest z tego, że łagodzi poparzenia, warto jednak zainteresować się nim również uwagi na charakterystyczne dla niego działanie nawilżające. Jeśli zastanawiamy się nad tym, który kosmetyk tego typu wybrać, spójrzmy na składy tych, które interesują nas najbardziej. Tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że im więcej jest czystego żelu aloesowego, tym lepiej.

Pomadka ochronna

Kolejnym kosmetykiem, którego latem nie wolno zapominać jest pomadka ochronna do ust. Ta kojarzy się nam zazwyczaj z miesiącami zimowymi, tymczasem okazuje się, że właśnie latem rośnie liczba osób mających problemy z opryszczką. Ta pojawia się nie tylko wówczas, gdy wystawiamy się zbyt często na działanie promieni słonecznych, okazuje się bowiem, że sprzyja jej również pobyt w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Te kosmetyki zabierz ze sobą na urlop

Żel antybakteryjny

Równie ważny może się okazać przeznaczony do mycia rak żel antybakteryjny. Nigdy nie wiemy przecież, kiedy zechcemy cieszyć się jedzeniem na świeżym powietrzu, a mycie rąk przed każdym posiłkiem i już po jego zakończeniu powinien być dla nas czymś oczywistym bez względu na to, czy jesteśmy właśnie na wakacjach, czy też w domu. Żel pomaga także podczas pikników oraz tam, gdzie warunki sanitarne pozostawiają wiele do życzenia.

Maść arnikowa także przyda się nam podczas wyprawy. Jest świetna na siniaki, łagodzi przy tym ugryzienia komarów zmniejszając zarówno swędzenie, jak i widoczny obrzęk. Z kolei woda termalna sprawdza się znakomicie, gdy w czasie pobytu na świeżym powietrzu zależy nam na tym, aby odświeżyć cerę. Najlepiej stosować ją schłodzoną. Zaraz po wyciągnięciu z lodówki ma i ten plus, że może nas pobudzić nawet w duszny poranek.

Podczas wakacyjnych wycieczek przyda się nam również specjalny dezodorant przeznaczony do butów oraz stóp. Trudno przecież o entuzjazm, gdy zapach stóp dostaje się do naszego nosa, problem ten jest przy tym na tyle kłopotliwy, że nie musi wcale dokuczać jedynie nam.

Suchy szampon

Innym ciekawym kosmetykiem, który na pewno nam się przyda jest suchy szampon. Ten pomaga podczas spontanicznego wieczornego wyjścia, gdy już wiemy, że nie znajdziemy wystarczająco dużo czasu, aby umyć głowę lub poddać włosy innym zabiegom pielęgnacyjnym.

Wakacje są czasem dobrym do tego, aby pozwolić naszej cerze na odpoczynek od makijażu. Oczywiście, nie brakuje kobiet, które nie wyobrażają już sobie swojej twarzy bez niego, w podróż dobrze więc zabrać także kilka kosmetyków, które pozwolą na jego przygotowanie nawet w nietypowych warunkach.

Tu warto wspomnieć o wodoodpornym tuszu oraz eyelinerze, a także o specjalnym podkładzie w kompakcie będącym unikatowym połączeniem pudru oraz podkładu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też krem BB stanowiący połączenie kremu oraz podkładu. Jego lekka formuła sprawia, że cera jest nawilżona, a jej ewentualne niedoskonałości – skutecznie ukryte.