Kulki gejszy – najistotniejsze korzyści zdrowotne z ich stosowania

Kulki gejszy to coraz popularniejszy wśród kobiet gadżet, który nie tylko urozmaica życie intymne, ale także posiada wiele korzyści zdrowotnych. Kulki gejszy pozytywnie wpływają na stan mięśni kegla, zapobiegają występowaniu problemów z trzymaniem moczu, ułatwiają dochodzenie do siebie po porodzie oraz wzmacniają odczuwanie doznań seksualnych. Jakie korzyści zdrowotne wiążą się ze stosowaniem kulek gejszy i jak prawidłowo wykonywać treningi z ich udziałem?

Czym są i jak wyglądają kulki gejszy?

Kulki gejszy to niewielki gadżet, który najczęściej przybiera postać dwóch, połączonych ze sobą kulek. Wykonane są z wysokiej jakości hipoalergicznego silikonu medycznego, który jest w pełni bezpieczny oraz świetnie tolerowany przez kobiecy organizm. Ich gładka struktura zapewnia komfortowe użytkowanie oraz ułatwia zachowanie akcesoriów w czystości i wysokiej higienie.

Kulki gejszy wprowadza się do pochwy i nosi przez maksymalnie dwie godziny dziennie. Zaleca się, aby zakładać je podczas aktywności – możemy nosić je podczas sprzątania, uprawiania sportu, spacerów, a także podczas robienia zakupów. Kiedy poruszamy się kulki delikatnie masują mięśnie kegla oraz „wymuszają” ich pracę, co pozytywnie przekłada się na ich stan oraz formę.

Kulki gejszy – najistotniejsze korzyści zdrowotne z ich stosowania

Kulki gejszy – must have każdej zdrowej i aktywnej kobiety

Kobiety, które regularnie sięgają po kulki gejszy zapewniają sobie szereg istotnych korzyści zdrowotnych. Te praktyczne akcesoria znacznie polepszają życie intymne, ułatwiają kobiecie osiąganie orgazmu oraz sprawiają, że współżycie dostarcza obojgu partnerom znacznie więcej satysfakcji.

Po drugie, kulki gejszy zapobiegają pojawieniu się problemów z trzymaniem moczu, które dotykają zdecydowaną większość kobiet już po 30 roku życia. Kulki waginalne delikatnie masując wnętrze pochwy poprawiają funkcjonowanie mięśni dna miednicy, które odgrywają kluczową rolę w kontrolowaniu procesu oddawania moczu. Kobiety, które posiadają wyćwiczone i sprawne mięśnie kegla znacznie rzadziej dotyka więc wstydliwy problem nietrzymania moczu.

Zalety kulek gejszy docenią także panie, które w przyszłości planują powiększenie rodziny. Wyćwiczone oraz sprawnie działające mięśnie kegla gwarantują bowiem łatwiejszy i mniej bolesny poród oraz zapewniają znacznie szybsze dochodzenie do siebie po urodzeniu dziecka. Pozwalają także uniknąć bolesnego nacięcia krocza podczas porodu, co pozytywnie wpływa zarówno na psychikę, jak i samopoczucie każdej świeżo upieczonej mamy.

Jak na co dzień stosować kulki gejszy?

Kulki gejszy są bardzo proste w użytkowaniu, choć na początku trzeba się nieco oswoić z ich prawidłowym zakładaniem oraz noszeniem. Najlepszym wyborem dla początkujących kobiet będą kulki progresywne, które zbudowane są z dwóch połączonych ze sobą kulek o różnym obciążeniu. W celu ich wprowadzenia do pochwy należy ułożyć się w wygodnej pozycji, rozluźnić się oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie za pomocą lubryfikantu.

Zaleca się, aby na początek zakładać kulki gejszy na kilka minut stopniowo wydłużając czas ich stosowania. Kulki waginalne możemy nosić przez maksymalnie dwie godziny w ciągu dnia. Mogą po nie sięgać kobiety w każdym wieku. Jedynym ograniczeniem jest okres ciąży, kiedy to warto skonsultować stosowanie kulek gejszy ze swoim lekarzem oraz miesiączka, kiedy zaleca się, aby tymczasowo zrezygnować z treningów.

Partnerem artykułu jest Plum Bum oferujący: kulki gejszy - więcej na PlumBum.com.pl.