Problem smogu w Warszawie.

Smog to bardzo niebezpieczne zjawisko. Wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez smog niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Od dawna problem smogu zauważalny jest w Krakowie, ale jakość powietrza w innych obszarach Polski również pozostawia wiele do życzenia. Do zanieczyszczonych przez smog miast możemy zaliczyć stolice naszego kraju- Warszawę.

Smog w mieście Warszawa- główne przyczyny.

                Występowanie smogu uzależnione jest od określonych okoliczności przyrody (takich jak np.: uwarunkowanie terenu), ale należy zaznaczyć, iż bardzo duży wpływ na powstawanie smogu ma także człowiek. Warszawa to największe miasto w Polsce, na jej obszarze znajduje się wiele różnych zakładów przemysłowych i fabryk, takie okoliczności maja ogromny wpływ na zanieczyszczenie powietrza. Jednym z powodów smogu w stolicy jest również transport spalinowy, niestety w Warszawie możemy zaobserwować, coraz to większą ilość samochodów. Szkodliwy wpływ na jakość powietrza w tym mieście ma także tak zwana niska emisja. Jest to emisja szkodliwych pyłów i gazów, które rozprzestrzeniają się na wysokości do 40 metrów. Zanieczyszczenia te powstają na skutek ogrzewania domów paliwami słabej jakości. Wszystko to ma bardzo negatywny wpływ na stan powietrza.

Problem smogu w Warszawie.

W Warszawie podobnie jak w innych polskich miastach mamy do czynienia z tak zwanym smogiem londyńskim (smog kwaśny). Ponadto Warszawa to miejsce, w którym występuje smog w typie Los Angeles (smog fotochemiczny). Czym różnią się od siebie te rodzaje smogu? Smog londyński pojawia się głównie w miesiącach jesienno- zimowych, a dokładnie od listopada do stycznia, smog Los Angeles powstaje natomiast przede wszystkim w okresie letnim. Smog kwaśny to mieszanka pyłów i sadzy oraz takich substancji jak: dwutlenek siarki, tlenek węgla i tlenek azotu. W przypadku smogu fotochemicznego kluczowym składnikiem są natomiast takie gazy jak: tlenek węgla, tlenek azotu i węglowodór. smog warszawa to problem, który wymaga odpowiedniej kontroli. W mieście tym od 2017 roku działa sieć sensorów Airly, dzięki nim możliwe jest informowanie mieszkańców o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza.

Kontrola poziomu smogu.

                Aby skutecznie walczyć ze smogiem potrzeba odpowiednich narzędzi, a takimi bez wątpienia są produkty firmy Airly. Dzięki innowacyjnym urządzeniom służącym do pomiaru jakości powietrza mieszkańcy miasta Warszawa i innych miejscowości mogą kontrolować smog na swoim terenie. Czujniki jakości powietrza Airly skalibrowane zostały z państwowymi stacjami, dzięki temu możemy mieć pewność, że uzyskane za ich pomocą wyniki będą wiarygodne. Internatowe mapy Airly oraz aplikacja mobilna monitorująca jakość powietrza to nieocenione źródło informacji dla wielu osób, dzięki nim mogą oni kontrolować stan powietrza w swojej okolicy. Jest to bardzo ważne, ponieważ umożliwia planowanie aktywności na świeżym powietrzu. Obserwując mapy wiemy, kiedy stężenie smogu w powietrzu jest najwyższe. Produkty firmy Airly to doskonały pomysł na zwiększenie świadomości ludzi na temat jakości powietrza.