Kulki gejszy i zalety ich stosowania przed i po ciąży

Przyjemność, z jaką dochodzi do poczęcia dziecka, może po porodzie nieco osłabnąć. Istnieją jednak sposoby na to, aby skutecznie przywrócić satysfakcję z pożycia seksualnego młodych rodziców. I doskonale sprawdzi się on jako środek wspomagający prawidłową pracę kobiecych sfer intymnych. Mowa tutaj o kulkach gejszy, wynalazku, który swoją zbawienną funkcję pełni od ponad półtora tysiąca lat. Poród jest procesem, który nadwyręża mięśnie pochwy, co skutkuje ich rozluźnieniem, a to stanowi dla młodych mam dość uciążliwy problem. Z czasem wszystko wraca do normy. Zanim jednak to nastąpi, kobiety mają tendencję do unikania kontaktów intymnych ze swoim partnerem. Wcale nie musi tak być!

Przyjemność z seksu po porodzie

Poród dla organizmu jest niezwykle silnym przeżyciem. Ciało kobiety zostaje wystawione na olbrzymi wysiłek i niestety wpływa to na jego budowę. Powoduje to zwiotczenie mięśni, które jest efektem rozciągniętych w czasie porodu ścianek pochwy oraz spadku produkcji estrogenu w trakcie karmienia (hormonu zapewniającego elastyczność pochwy). Przyczynia się to do zmniejszenia satysfakcji z pożycia seksualnego. Może ono również powodować kompleksy, przez które panie nie mają po prostu ochoty na miłosne igraszki. A to z kolei prowadzi do nieporozumień i poczucia oddalenia się od naszej drugiej połówki. Warto zatem w tej sytuacji skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które przywrócą kondycję mięśniom pochwy i pozwolą na nowo czerpać radość ze zbliżeń.

Szybki powrót do formy

Powrót do formy po ciąży zajmuje kobietom średnio około 6 tygodni. Można go jednak przyspieszyć – w czym pomogą kulki gejszy. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto zasięgnąć opinii lekarza ginekologa, który powie nam, czy nie widzi ku temu żadnych przeciwwskazań. Kiedy dostaniemy zielone światło, możemy przystąpić do treningu tzw. mięśni Kegla, które są odpowiedzialne za elastyczność pochwy.

Kulki gejszy, nazywane również kulkami waginalnymi lub kulkami dopochwowymi, to niezwykle prosty w swej konstrukcji gadżet. Z reguły zbudowany jest z jednej lub dwóch kulek połączonych ze sobą specjalnym materiałowym albo silikonowym sznureczkiem. Kulki kryją w sobie ciężarki stymulujące pracę mięśni pochwy. Wszystko odbywa się za sprawą mikro-drgań wywoływanych ruchem kobiety. Stymulacja ta pozwala na szybszy powrót do formy i czerpanie na nowo pełnej przyjemności z seksu.

Kulki gejszy i zalety ich stosowania przed i po ciąży

Kulki gejszy przed ciążą

O elastyczności kobiecych narządów płciowych można pomyśleć już wcześniej. Nie trzeba czekać z tym do czasu porodu. Tym bardziej że systematyczne stosowanie kulek gejszy niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych. Wyćwiczone mięśnie Kegla gwarantują intensywniejsze odczuwanie doznań miłosnych i zmniejszają bolesność miesiączek. Wpływają również zbawiennie na pęcherz, niwelując problemy z nietrzymaniem moczu. Regularne używanie kulek gejszy przed porodem to świetne ćwiczenie na naukę świadomego operowania mięśniami dna miednicy, co przydaje się w trakcie porodu i pozwala lepiej kierować procesem parcia. A to z kolei może zmniejszyć bolesność porodu.

Wybieramy kulki gejszy. Na co zwracać uwagę?

Stosowanie kulek dopochwowych nie jest trudne, ale na rynku dostępnych jest wiele modeli. Kupując kulki gejszy, pamiętać musimy przede wszystkim o swoim zdrowiu. Jakby nie było, aplikujemy coś do swojego wnętrza. Dlatego też kulki waginalne powinny być zrobione z bezpiecznych i nieuczulających materiałów, takich jak np. silikon medyczny. Poza tym istnieją również różne konfiguracje i wielkości kulek. Dla młodych kobiet, które mają problemy z aplikacją tamponu, najlepiej sprawdzi się jedna niewielka kulka. Istnieją modele, w których można wymieniać lub dołączać kolejne kulki. W ten sposób dostosowujemy ich liczbę i wielkość do aktualnych potrzeb. Taki gadżet świetnie sprawdza się do używania przed i po ciąży, gdy możemy zwiększyć wielkość kulek do ćwiczenia rozciągniętych porodem mięśni.

Aplikacja kulek odbywa się w podobnie, jak ma to miejsce w przypadku tamponów. Można robić to na leżąco lub w wygodnej pozycji stojącej. Warto zastosować do tego bezpieczny i hypoalergiczny lubrykant na bazie wody. Sam trening polega na cyklicznym zaciskaniu mięśni na kulkach w taki sposób, aby poczuć ich delikatny ruch w kierunku ujścia pochwy. Ćwiczenia z kulkami gejszy przeprowadzamy w trakcie aktywności, nie na siedząco, wtedy możemy liczyć na lepsze efekty. Po zakończeniu treningu należy dokładnie umyć kulki wodą z płynem antybakteryjnym.

Kulki gejszy – robisz to dla siebie!

Aspekt seksualnej przyjemności jest oczywiście niezwykle ważny w przypadku stosowania kulek waginalnych, bo znacznie poprawiają one intensywność doznań kobiety, jak i partnera. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Tak jak już wspomniano, regularne treningi mięśni pochwy przy użyciu kulek gejszy poprawiają komfort damskiego życia, zmniejszając bolesność miesiączki, a także przeciwdziałając problemom z nietrzymaniem moczu, które mogą dotknąć zarówno kobiety po ciąży, jak i te przechodzące menopauzę.