Przygotowania do pierwszego tańca - co warto wiedzieć?

Pierwszy taniec młodej pary wpisał się w weselną tradycję. Bez wątpienia jest to wielka chwila, która jednak może być niezwykle stresująca dla głównych zainteresowanych. Nie każdy potrafi tańczyć, lub ma dryg do ułożenia choreografii. 

Aby móc opanować nie tylko taneczne ruchy, ale i nerwy warto udać się na kurs do profesjonalistów. Oferty takich lekcji można znaleźć w Internecie, wpisując w wyszukiwarkę np. kurs tańca weselnego kraków. Co można zyskać dzięki uczestnictwu w kursie?

Kiedy zapisać się na naukę tańca przed ślubem?

Przygotowania do pierwszego tańca - co warto wiedzieć?

Zapewne przyszli państwo młodzi mają dużo spraw na głowie — obowiązki, praca, a do tego jeszcze wszelkie sprawy związane ze ślubem i weselem, jednak lekcji tańca nie należy odkładać na sam koniec. Chodzi o to, aby nie tylko nauczyć się choreografii, ale też poczuć się w tańcu pewnie — a to wymaga czasu i praktyki. Co więcej, tuż przed samym wielkim dniem, spraw do dopięcia będzie jeszcze więcej, stąd czas na taneczne lekcje warto wygospodarować z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Każdy z nas ma różne predyspozycje — jedni dysponują poczuciem rytmu i płynnymi ruchami, innym z tańcem zupełnie nie po drodze, co nie oznacza, że nie można się go nauczyć i czerpać z niego przyjemności.  Nauczyciel tańca dobierze choreografię nie tylko do utworu, ale też do możliwości danej pary. 

Ważne, aby do lekcji podejść z otwartością i pozytywnym nastawieniem. Nauka to proces, nie od razu wszystko będzie wychodzić perfekcyjnie. Ten czas można potraktować nawet jako randkę z towarzyszem życia. 

Kurs tańca weselnego Kraków i inne miasta — co jest ważne?

Suknia panny młodej, czy buty narzeczonych mają znaczenie na lekcjach tańca. Otóż krój sukienki może być niezmiernie istotny, jeżeli chodzi o układanie choreografii. Nieco inne możliwości daje suknia typu syrenka, a inne lekka, rozkloszowana w stylu lat 40 - stąd nie zdziwmy się, jeżeli instruktor na wstępie o to zapyta. Pozwoli mu to zaproponować odpowiednie figury taneczne, które będą optymalne do wykonania i będą dobrze się prezentować. Wiele osób zaleca, aby panie na lekcje przychodziły w sukience, lub spódnicy imitującej długością, lub formą suknię ślubną. 

Ponadto inaczej poruszamy się w obuwiu sportowym, a inaczej w butach wizytowych (w przypadku pań często są to szpilki), stąd, aby oswoić się z tańcem w takim obuwiu, warto ubierać je na zajęcia. 

Czy pierwszy taniec to konieczność?

Oczywiście, że nie. Wpisał się on w przebieg wielu przyjęć, bywa bardzo wyczekiwany przez zaproszonych gości, jednak to sami państwo młodzi decydują, czy pierwszy taniec będzie miał miejsce, czy może zaproszą do tańca wszystkich lub zostanie on zastąpiony jakimś interesującym pokazem.

Jeżeli jednak narzeczeni zdecydują się podjąć wyzwanie, to lekcje tańca będą sojusznikiem. 

Wyszukując hasło „kurs tańca weselnego kraków” (lub inne miasto), łatwo można znaleźć szkoły tańca, które zajmują się nauką tańca weselnego. Warto zapoznać się z dorobkiem instruktorów, obejrzeć zamieszczane przez nich w sieci materiały oraz poczytać opinie — to pomoże podjąć decyzję.