Jak nosić szary garnitur?

Choć najbardziej popularnym kolorem garnituru jest granat to wielu mężczyzn chętnie decyduje się na zakup szarego garnituru. Taki garnitur można założyć na wiele różnych okazji miedzy innymi do pracy, na przyjęcie, na spotkanie rodzinne czy biznesowe, a nawet na randkę. Jaki krawat, jaka koszule i jakie buty sprawdzą się, zatem w przypadku szarego garnituru? Co warto wiedzieć na ten temat?

Jaką koszulę warto wybrać do szarego garnituru?

W przypadku garnituru w kolorze szarym najbezpieczniej jest postawić na koszulę białą, czarną lub niebieską. Jeżeli chcemy, aby nasza stylizacja miała bardziej formalny charakter to pamiętajmy o tym, aby kontrast pomiędzy kolorem garnituru a wybraną przez nas koszulą nie był zbyt duży. Jeżeli jednak wolimy bardziej oryginalne rozwiązania to możemy postawić na koszulę granatową lub bordową. Oba te kolory pasują zarówno do garnituru grafitowego, jak i jasnoszarego.

Jak nosić szary garnitur?

Krawat do szarego garnituru

Kolor krawata będzie po części uzależniony od koloru koszuli, na jaką się zdecydowaliśmy. Do czarnej koszuli warto założyć czerwony krawat. Bezpiecznym połączeniem w przypadku ciemnej koszuli będzie krawat, którego kolor zbliżony jest do odcienia garnituru. Mężczyźni, którzy wolą bardziej oryginalne rozwiązania mogą zdecydować się na połączenie granatowej koszuli z krawatem burgundowym. Natomiast do klasycznego zestawu, jakim jest szary garnitur i biała koszula pasuje niemal każdy krawat. Przy takiej stylizacji godnym uwagi rozwiązaniem jest szczególnie krawat w kolorze butelkowej zieleni czy też krawat w kolorze dojrzałego wina.

Szary garnitur a buty

Do jasno szarego garnituru bardzo dobrze sprawdzą się eleganckie półbuty w kolorze brązowym, czarnym lub ciemnobordowym. Jeżeli nasz garnitur jest ciemnoszary lub grafitowy to powinniśmy zdecydować się na buty w wersji czarnej lub ciemnobordowej. Takie połączenie jest mało ryzykowne i zawsze się sprawdzi. Warto pamiętać, bowiem o tym, że inne bardziej ekstrawaganckie połączenia będą miały wpływ na obniżenie formalności zestawu.