Trudności w wyborze sukienki do chrztu

Wybór sukienki do chrztu może wydawać się banalnie proste, jednak trzeba mieć na uwadze kilka najważniejszych kwestii. Po pierwsze sakrament chrztu przyjmują najczęściej małe dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie siedzieć, czy przez dłuższy czas utrzymywać pionową pozycję. Po drugie skóra małego dziecka jest o wiele bardziej wrażliwa, niż dorosłych, dlatego konieczne jest unikanie strojów z uwierającymi elementami. Ponadto liczy się dobrej jakości, przewiewny i wygodny w noszeniu materiał. Jeżeli dziecko będzie odczuwało dyskomfort będzie o tym komunikowało swoim zachowaniem, może płakać, być niespokojne i zwyczajnie się denerwować. Taki stres nie jest nikomu potrzebny, zwłaszcza w tak uroczystym dniu.

Trudności w wyborze sukienki do chrztu

Eleganckie i wygodne sukienki do chrztu

Wybór sukienki do chrztu powinien być uzależniony między innymi od pory roku, na którą zaplanowana jest uroczystość. Jeżeli ceremonia ma odbyć się latem wskazane są eleganckie sukienki do chrztu z krótkim rękawkiem, uszyte z lekkiej, cienkiej, przewiewnej tkaniny. Jesienią i zimą natomiast potrzebny jest do tego sweterek, bolerko, czy kurteczka, ewentualnie sukienka z długim rękawem. Dodatkowymi elementami stroju są wówczas rajstopki i czapeczka. Najbardziej uniwersalne zawsze są naturalne materiały, które zapewniają dziecku komfort i bezpieczeństwo. Na szczęście skład tkaniny, z której uszyte są eleganckie sukienki do chrztu znajdują się na metkach, a w przypadku zakupów online takie dane uzyskuje się z opisu. Tylko producenci respektujący tę zasadę są godni zaufania, jeżeli zatajają takie informacje, lepiej szukać w innym miejscu. Z całą pewnością szerokim łukiem powinno się omijać wszelkie poliestrowe ubrania.

Jaki model sukienki do chrztu wybrać?

Eleganckie sukienki do chrztu można kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, a wybór jest naprawdę duży. Jeżeli do chrztu przystępuje kilkumiesięczne dziecko, jeszcze leżące, dlatego ten czynnik powinien decydować o rodzaju zapięcia. Powinno ono zapewniać wygodę i miękkość, zatem nie powinno być z tyłu żadnych kokardek, odkrytych suwaków i dużych guzików. Ozdoby mogą znajdować się w przedniej części sukienki, gdzie nie powinny przeszkadzać. Jeżeli natomiast sukienka zapinana jest na suwak, najlepiej sprawdzą się te kryte, całkowicie niewyczuwalne. Często w sukienkach do chrztu występują delikatne ozdoby w postaci różyczek, czy innych elementach. To na pewno ciekawy fason strojów rozkloszowanych, kiedy pas jest wyraźnie zaznaczony. Mamy bardzo często dbają o szczegóły i starają się dobierać do sukienki dodatki w podobnym stylu, na przykład opaski. Elementem, nad którym wiele osób się zastanawia jest kolor strojów. Wbrew pozorom eleganckie sukienki do chrztu nie muszą być śnieżnobiałe, ponieważ pięknie prezentują się także odcienie kremowe, czy pastelowego różu. Tak naprawdę w prawie kanonicznym nie ma wzmianki o ubraniu chrzczonego dziecka, powinno być na pewno odświętne, w końcu to pierwszy przyjęty sakrament w życiu człowieka. Na pamiątkę pozostają zdjęcia, na których widoczna jest często zmienna moda.