Co założyć na komunię?

Komunia jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu każdej rodziny. Okazja ta wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania duchowego, ale także wyboru stroju właściwie dopasowanego do jej charakteru. Na swój ubiór na komunię szczególną uwagę powinna zwrócić mama dziecka przyjmującego swój pierwszy sakrament oraz chrzestna, które w tym wyjątkowym dniu z pewnością znajdą się w centrum uwagi zarówno w kościele, jak i podczas świętowania w rodzinnym gronie.

Jaki strój na komunię będzie odpowiedni?

Najlepszy strój na komunię powinien być elegancki i skromny jednocześnie. W przypadku kobiet najlepszym wyborem będą klasyczne sukienki, które kojarzą się z kobiecością oraz głównie eleganckimi, tradycyjnymi okazjami. Panie, które na co dzień raczej noszą spodnie, również powinny przekonać się do wyboru sukienki, gdyż jest to zdecydowanie najlepsza i najbardziej klasyczna opcja na tego typu wydarzenie. Sukienki pasujące na komunię powinny być prawidłowo dobrane, aby pasowały stylistycznie do okazji. Najlepszą opcją będą klasyczne stroje w długości midi utrzymane w jasnej, raczej stonowanej kolorystyce.

Oprócz samej długości, warto zwrócić uwagę także na detale sukienki – najlepiej, aby miała ona raczej prosty, klasyczny krój oraz była dopasowana do warunków pogodowych. Na lekkie, zwiewne sukienki o typowo letnim charakterze zawsze możemy bowiem zarzucić dzianinowy sweterek lub marynarkę w razie, gdyby było chłodno lub pogoda nie dopisała. Unikajmy natomiast zbyt krótkich sukienek, strojów z dużym dekoltem, modnymi wycięciami i odkrytymi plecami oraz bardzo zdobionych sukienek, które mogą wydawać się zbyt przesadzone w swojej stylistyce na taką okazję.

Co założyć na komunię?

Jak ma się ubrać chrzestna na komunię?

Chrzestna to obok mamy dziecka przystępującego do pierwszej komunii druga najważniejsza kobieta zaproszona na tę okazję. Jej strój z pewnością zwróci na siebie uwagę zarówno całej rodziny, jak i innych obecnych w kościele osób. Warto poświęcić więc nieco czasu i uwagi jego doborowi, aby czuć się i wyglądać zarówno pięknie, jak i stosownie do okazji. Najlepszym wyborem dla chrzestnej są oczywiście sukienki, po które nie bez powodu sięga większość kobiet występujących w tej odpowiedzialnej roli. Na komunię warto wybierać modele o długości midi lub maxi oraz kroju odpowiednio dopasowanym do potrzeb sylwetki.

Sukienki na komunię są dostępne w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Na majowe wydarzenie najlepiej sprawdzą się jednak jasne, dopasowane do urody kreacje, które będą pięknie prezentowały się zarówno w kościele, jak i podczas uroczystego komunijnego obiadu w restauracji. Do sukienki warto także dobrać dopasowane do niej kolorystycznie dodatki – torebkę kopertówkę oraz buty na obcasie typu szpilka lub klasycznym, wygodnym słupku. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby w ciepłe dni postawić na niezwykle modne w ostatnich sezonach sandałki złote lub srebrne. Całą stylizację uzupełni natomiast minimalistyczna biżuteria, która doda subtelnego blasku oraz będzie stanowiła efektowny dodatek do skromnej, klasycznej sukienki.