Jak dbać o torebkę wykonaną ze skóry naturalnej?

Skórzane torebki prezentują się niezwykle elegancko i estetycznie. To jeden z tych elementów naszej garderoby, na który czasami warto jest wydać więcej. Naturalna skóra jest materiałem wdzięcznym, trwałym ale też bardzo wymagającym, tylko odpowiednia pielęgnacja przedłuży życie Twojej skórzanej torebki. Jak to robić poprawnie? O tym już za chwilę, dodatkowo poniżej znajdziesz wiele innych cennych informacji i wskazówek dotyczących torebek wykonanych ze skóry naturalnej.

Czy skórzane torebki są warte swojej ceny?

Rozważając zakup nowej torebki zastanawiamy się zazwyczaj nie tylko nad jej wizualnym wyglądem ale także materiałem wykonania oraz ceną. W sklepach znaleźć można torebki damskie wykonane z przeróżnych materiałów od wikliny po skórę naturalną i to właśnie na skórze naturalnej skupimy się dzisiaj. Torebki z niej wykonane wyglądają bardzo ekskluzywnie i drogo, niestety w tym przypadku w parze z wysoką jakością wykonania idzie wysoka cena. Koszt zakupu skórzanej torebki wiąże się z wydatkiem 500-800 zł. Tutaj należy zastanowić się czy warto aż tyle zainwestować w zakup nowej torebki? Otóż jeżeli chcesz by ten nowy element garderoby posłużył Ci znacznie dłużej niż kilka miesięcy a dodatkowo jesteś miłośniczką wyrobów ekstrawaganckich i klasycznych to jak najbardziej ta inwestycja Ci się opłaci. Dlaczego? Tego dowiesz się już za chwilę.

Jak dbać o torebkę wykonaną ze skóry naturalnej?

Zalety skórzanych torebek

Skóra naturalna jest popularnym i najczęściej wykorzystywanym materiałem zarówno do produkcji torebek jak i obuwia. Wpływ na to mają liczne właściwości tego materiału, do najważniejszych z nich należy zaliczyć trwałość - właściwie pielęgnowana skóra naturalna a w zasadzie wykonana z niej torebka damska może posłużyć swojej użytkowniczce przez dobrych kilka a nawet kilkanaście lat. Skóra naturalna jest mocna i wytrzymała a jednocześnie elastyczna, przez co odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz odgniecenia. Materiał ten nie pęka pod wypływem ciężaru, nie ściera się, nie odbarwia.
Chcesz wiedzieć jak w prawidłowy sposób należy pielęgnować skórzaną torebkę?

Właściwa pielęgnacja skórzanych torebek

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać jest zakup odpowiedniego preparatu do czyszczenia skóry naturalnej, te znajdziesz w większości sklepów internetowych.

Przed przystąpieniem do czyszczenia opróżnij całą torebkę - nie zapominaj o najmniejszych kieszonkach i schowkach, oprócz tego że przygotujesz torebkę do dalszego etapu czyszczenia to przy okazji przeprowadzisz małe porządki!

Teraz należy zająć się wewnętrznym materiałem wyścielającym torebkę, jeżeli na podszewce zauważysz niewielkie zabrudzenia to bez większego trudu usuniesz je przy pomocy miękkiej zwilżonej szmatki, w razie konieczności możesz użyć także delikatnego płynu do prania.

Kiedy wnętrze skórzanej torebki będzie już czyste to teraz czas zająć się warstwą zewnętrzną. Do tego celu użyj również miękkiej szmatki oraz specjalistycznego preparatu. Niewielką ilość produktu nałóż na szmatkę a następnie delikatnie pocieraj materiał. Zauważyłaś na torebce tłustą nieestetyczną plamę? Spokojnie, tutaj niezawodna okaże się mieszanina wody z octem lub sokiem z cytryny.
Po wyschnięciu skórzany materiał torebki trzeba koniecznie natłuścić, nie tylko przywróci jej to naturalny blask ale także zabezpieczy przed pękaniem i kruszeniem się. Jeżeli w ten sposób będziesz dbała o swoją nowo zakupioną skórzaną torebkę to możesz być pewna tego, że zostanie ona z Tobą na długie lata, pamiętaj jedynie o tym by czynność tę wykonywać regularnie.

Artykuł powstał przy pomocy sklepu 3i-store, który oferuje w sprzedaży: torebki skórzane damskie - więcej na 3i-store.com.